Kłodzki policjant najszybszy w biegu na 10 kilometrów w wielkopolskim Przeźmierowie

poniedziałek, 3.10.2022 11:37 980 1

Policjant z Wydziału Kryminalnego KPP w Kłodzku zdobył Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego! Młodszy aspirant Łukasz Marcjanek wygrał bieg na 10 kilometrów.

Zawody IV Pucharu Wielkopolski Służb Mundurowych rozegrane zostały 2 października na torze wyścigowym w Przeźmierowie (woj. wielkopolskie). Mł. asp. Łukasz Marcjanek zdobył I miejsce w V Biegu Ognia i Wody w kategorii mężczyzn na dystansie 10 kilometrów z czasem 33:39 minut, co daje średnią na kilometr 3:22.

Łukasz Marcjanek w Policji służy od 11 lat. Od czasów szkoły średniej uprawia lekkoatletykę. Biega dystanse od 3000 metrów do maratonu. Wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w różnego rodzaju biegach służby mundurowych. W tym roku nabył uprawnienia instruktora lekkiej atletyki w Polskim Związku Lekkiej Atletyki. Jest także zawodnikiem i instruktorem w Klubie Lekkoatletycznym  „Ziemia Kłodzka”