komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 19 września 2019

Januarego, Konstancji

Konferencja "Zdrowie-Człowiek-Profilaktyka"

wtorek, 10.9.2019 19:39 , komentarze: 0 , odsłony: 130
kategorie artykułu:

13 września 2019 r. w Kłodzku odbędzie się konferencja na temat roli Jednostek Samorządu Terytorialnego i pracodawców w profilaktyce chorób zakaźnych.

Priorytety zdrowotne województwa dolnośląskiego, wytyczne, dobre przykłady to tematy konferencji, która odbędzie się 13 września br. o godzinie 10:00 w Starostwie Powiatowym w sali Obrad Powiatu Kłodzkiego.

Celem spotkania będzie podsumowanie działań profilaktyki zdrowotnej, jakie dotychczas realizowane były przez województwo dolnośląskie oraz ocena ich efektów, ale także zaprezentowanie rekomendowanych przez ekspertów kierunków dalszych działań w regionie, przedstawienie roli samorządów oraz pracodawców w profilaktyce chorób zakaźnych wśród pracowników i mieszkańców. Pracodawcy oraz przedstawiciele JST będą mieli również okazję uczestniczyć w dyskusji otwartej, która posłuży wspólnemu zastanowieniu się nad możliwościami poprawy sytuacji zdrowotnej mieszkańców poprzez dostęp do skutecznej profilaktyki chorób zakaźnych.

O tym jakie są korzyści z zaangażowania się w działania na rzecz lokalnej społeczności oraz pracowników na przykładzie profilaktyki chorób zakaźnych oraz o odpowiedzialności za zdrowie mieszkańców i pracowników opowie dr n. med. mgr prawa Marta Rorat, st. Asystent Oddziału Zakaźnego, Klinicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. Temat roli samorządów i pracodawców w realizacji na rzecz seniorów poruszy Łukasz Salwarowski, prezes Stowarzyszenia MANKO, m.in. wydawcy magazynu „Głos Seniora”. Natomiast Tomasz Jan Prycel, współtwórca projektu „Zdrowie Człowiek Profilaktyka”, opowie jak realizować programy polityki zdrowotnej oraz wdrożyć program zdrowotny w miejscu pracy. W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele samorządów terytorialnych szczebla gminnego i powiatowego województwa dolnośląskiego, radni, środowisko medyczne, w tym lekarze praktycy, pielęgniarki oraz przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej, przedstawiciele przedsiębiorstw i pracodawców z województwa, osoby zarządzające zasobami ludzkimi oraz osoby mające wpływ na kształtowanie polityki zdrowotnej w firmach, przedsiębiorstwach i placówkach publicznych.

Konferencję zorganizowano w ramach ogólnopolskiego cyklu edukacyjnego „Zdrowie Człowiek Profilaktyka” we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kłodzku. Wydarzenie zostało objęte patronatem Starostwa Powiatowego w Kłodzku. Patronem merytorycznym spotkania jest organizacja działająca na rzecz zdrowia – Fundacja Aby Żyć.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń mailowych pod adresem sekretariat@zdrowieczlowiekprofilaktyka.pl lub telefonicznych pod numerem tel.: 731 000 658. Zapraszamy serdecznie.

 

Wasze komentarze

wtorek, 17.9.2019 15:04
wtorek, 17.9.2019 13:01
wtorek, 17.9.2019 09:21
wtorek, 17.9.2019 09:09
1
poniedziałek, 16.9.2019 16:22
poniedziałek, 16.9.2019 16:26
poniedziałek, 16.9.2019 09:53
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK