komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 8 sierpnia 2020

Cypriana, Emiliana

Koniec świata z Katarzyną Ryrych

czwartek, 13.9.2018 11:15 , komentarze: 0 , odsłony: 3083
kategorie artykułu:

W ramach projektu „2. Podróże z książką po ziemi kłodzkiej” realizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kłodzku oraz Kłodzki Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w dniu 11 września 2018 roku w Filii Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Wojborzu odbyło się spotkanie autorskie z panią Katarzyną Ryrych - pisarką, poetka, nauczycielką i malarką. 

Pisarka ukończyła filologię angielską na UJ, od lat uczy angielskiego, maluje obrazy i pisze książki. Dla dorosłych, młodzieży i drobiazgu – jak mówi o dzieciach. Dwukrotna laureatka Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren. Jej powieść O Stephenie Hawkingu… otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego oraz została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej i międzynarodową listę IBBY Outstanding Books for Young People with Disabilities, a Król został wyróżniony w konkursie Książka Roku 2015. Ma dwóch synów, dwa koty i psa. Lubi rowerowe wyprawy, dwuosobowe plenery i truskawki ze śmietaną. I książki, które kupuje nałogowo.                              

/Wydawnictwo Literatura/ 

Odbiorcami spotkania byli uczniowie starsi z miejscowej Szkoły Podstawowej i nie tylko…

Autorka podczas spotkania opowiadała o swoich europejskich i krajowych podróżach, które były źródłem jej inspiracji twórczej. W książkach często podejmuje problematykę społeczną, opisuje ludzi niepełnosprawnych, bezdomnych, poranionych psychicznie i fizycznie przez los, pisze o trudnych relacjach międzyludzkich. Pierwowzorami jej bohaterów są osoby, które zna. Jej książki nie mają zakończenia, ponieważ chce w ten sposób nawiązać kontakt z czytelnikiem i rozwinąć jego wyobraźnię literacką. W sowim dorobku literackim ma 30 książek, które napisała przez ostanie dziesięć lat. 

Podczas spotkania młodzież w skupieniu i z dużym zainteresowaniem wysłuchała autorki. Po jego zakończeniu, ustawiła się długa kolejka po autograf. Była to też okazja do zakupu jej książek. Niebawem biblioteka w Wojborzu będzie udostępniała takie tytuły jak:

Pepa w raju
Król
Bajdy Bajbary
Wilczek
Tylko dla twoich oczu
Wyspa mojej siostry
Opowiadania z kluczem
No i oczywiście Koniec  świata nr 13… 

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Program Partnerstwo dla Książki 2018.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 20 godz temu
wtorek, 4.8.2020 08:32
piątek, 31.7.2020 09:20
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe