Kontrole sanitarne na polsko-czeskim pograniczu

czwartek, 18.3.2021 08:54 2613 3

Od 27 lutego funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG realizują obostrzenia sanitarne obowiązujące osoby podróżujące do Polski z Republiki Czeskiej. W tym czasie funkcjonariusze skontrolowali blisko 20 tysięcy osób.

W związku z obowiązującymi w Polsce obostrzeniami dotyczącymi m. in. osób przekraczających granicę Rzeczypospolitej Polskiej z Czechami funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w dalszym ciągu realizują intensywne kontrole weryfikując przestrzeganie tych przepisów przez podróżnych. Czynności o charakterze sanitarnym mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 realizowane są przez funkcjonariuszy z Placówek Straży Granicznej w Kłodzku, Jeleniej Górze oraz Zgorzelcu przy wsparciu funkcjonariuszy innych jednostek organizacyjnych Nadodrzańskiego Oddziału SG. 

Kontrole sanitarne osób przemieszczających się przez granicę państwową prowadzone są w sposób wyrywkowy. Od dnia wprowadzenia obostrzeń funkcjonariusze SG skontrolowali już 19 327 osób przekraczających granicę z Czech w rejonie służbowej odpowiedzialności Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Wśród tych osób ponad 4 tysiące nie posiadało negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 bądź nie było osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej, albo też nie znajdowało się w kategorii osób zwolnionych z obowiązkowej kwarantanny.

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Lopez czwartek, 18.03.2021 12:42
...a kiedy kontrole na drodze z Kłodzka do Polanicy ,Bystrzycy,Wrocławia...
Lala czwartek, 18.03.2021 15:48
Zamknąć cały powiat kłodzki. To było do przewidzenia. Tyle osób...
Dr House piątek, 19.03.2021 00:47
Lala zmień lekarza bo ten cię oszukuje Pozdrawiam