komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 4 sierpnia 2020

Dominika, Protazego

Korytarz życia i jazda na suwak są obowiązkowe już od dziś!

piątek, 6.12.2019 12:13 , komentarze: 1 , odsłony: 2465
kategorie artykułu:

Od piątku, 6 grudnia zaczęły obowiązywać przygotowana przez Ministerstwo Infrastruktury nowelizacja ustawy - Prawo o ruchu drogowym. Wprowadza przepisy dotyczące tworzenia drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak. Przypominamy nie tylko tutaj ale również za pomocą znaków zmiennej treści nad naszymi drogami.

Nowelizacja ustawy doprecyzowuje obowiązujące przepisy poprzez dokładne określenie zasad tworzenia przez kierujących wolnej przestrzeni dla pojazdów służb ratunkowych oraz ustępowania im pierwszeństwa, w tym właściwy kierunek zmiany pasa ruchu w celu stworzenia korytarza. W skrócie – kierowcy poruszający się lewym skrajnym pasem mają obowiązek zjechać na lewo, a poruszający się pozostałymi pasami - na prawo, tak aby umożliwić swobodny przejazd pojazdom ratunkowym.

W przypadku jazdy na suwak przepisy precyzyjnie określają zasady pierwszeństwa jazdy z poszczególnych pasów ruchu, gdy następuje zmniejszenie ich liczby, a w miejscu zwężenia powstaje zator. Ustalają ponadto zasadę naprzemiennego wjazdu po jednym pojeździe z każdego pasa ruchu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przypomina o nowych zasadach wyświetlając na wybranych tablicach zmiennej treści stosowne grafiki opatrzone komunikatami. Można je zobaczyć podróżując chociażby drogami ekspresowymi S8 i S14 w centralnej Polsce, ale można je spotkać na terenie całego kraju. W sytuacji, gdy na trasie zdarzy się coś, co będzie wymagało pilnego poinformowania kierowców, na tablicach zostaną wyświetlone priorytetowe komunikaty.

Treść nowelizacji ustawy

 

Wasze komentarze

Na zachodzie normalka od lat, u nas trzeba było stworzyć...
piątek, 06.12.2019 13:19 autor: waldi
czwartek, 30.7.2020 13:12
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK