Krystian Ogły ukończył morderczy ultramaraton przez Dolinę Śmierci

czwartek, 18.7.2019 11:14 4958 1

Krystian Ogły dobiegł na metę ultramaratonu Badwater 135 i tym samym został siódmym Polakiem, który ukończył to mordercze wyzwanie. Pochodzący z Dusznik-Zdroju sportowiec ukończył bieg na 23 miejscu, a dystans 135 mil, czyli 217 km, pokonał w czasie 33 godziny 56 minut.

Badwater Ultramarathon uważany jest za jeden z najtrudniejszych biegów na świecie, a o tym, kto weźmie w nim udział decydują organizatorzy, wybierając co roku setkę najlepszych biegaczy z całego świata. Rywalizacja rozgrywana jest w Kalifornii, a trasa wiedzie od Doliny Śmierci do Mount Whitney. Zawodnicy mają do pokonania dystans 135 mil, czyli 217 km, w czasie do 48 godzin. Wszystko w temperaturze przekraczającej 50° C.

Pochodzący z Dusznik-Zdroju, a mieszkający obecnie w Sobótce, Krystian Ogły do tego wyczynu przygotowywał się już od kilku miesięcy pod okiem specjalistów z Centrum Medycznego Salus: fizjoterapeutów, kardiologa i podologa. O tym pisaliśmy TUTAJ

W tegorocznym biegu wystartowała również  Patrycja Bereznowska, która była pierwszą Polką startującą w tych zawodach. Morderczy dystans pokonała w czasie 24 godz. 13 min. i 24 sek., pobijając kobiecy rekord tej trasy. Polka wygrała bieg i zajęła drugie miejsce w kategorii Open.