Kudowa-Zdrój: sprawca kradzieży artykułów sklepowych zatrzymany

wtorek, 15.2.2022 16:10 2154 1

Funkcjonariusze pionu kryminalnego z Komisariatu Policji w Kudowie-Zdroju w wyniku pracy operacyjnej - ustalili i zatrzymali 31-letniego mężczyznę z powiatu kłodzkiego podejrzewanego o kradzież artykułów na szkodę przedstawiciela Spółki Jeronimo Martins Polska S. A. Pokrzywdzony wycenił straty na łączną kwotę 620 złotych. 

- Funkcjonariusze kryminalni z Komisariatu Policji w Kudowie-Zdroju zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który we wcześniejszym okresie dokonał kilku kradzieży różnych artykułów z terenu sklepu w Kudowie-Zdroju. Zawiadomienie w tej sprawie złożył przedstawiciel pokrzywdzonej Spółki Jeronimo Martins Polska S. A.  wyceniając straty na kwotę 620 złotych. Okazało się, że 31-latek wykorzystując nieuwagę obsługi kilka razy wychodził ze sklepu z produktami alkoholowymi i kosmetycznymi. Jakby tego było mało, w celu wyniesienia kradzionych artykułów  używał równie kradzionego sklepowego kosza. Funkcjonariusze w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali mężczyznę, a następnie przedstawili mu zarzut przestępstwa kradzieży przy działaniu czynem ciągłym, do których się przyznał. Kryminalni odzyskali skradziono kosz sklepowy. Niestety, w przypadków pozostałych artykułów mężczyzna zdążył wypić już alkohol, a kosmetyki zużytkował. Niemniej jednak będzie musiał naprawić w całości szkodę na rzecz pokrzywdzonej spółki - informuje aspirant sztabowy Joanna Bielak z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Teraz za swój czyn odpowie karnie. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat .

 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

abc środa, 16.02.2022 07:32
To już wiemy, kto powynosił koszyki z biedry przy ósemce