komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 14 czerwca 2021

Bazylego, Elwiry

Lądek-Zdrój: 35-latek kierował pojazdem mając 1,8 promila

wtorek, 11.5.2021 09:02 , komentarze: 0 , odsłony: 181
kategorie artykułu:

Policjanci z Komisariatu Policji w Lądku-Zdroju w nocy zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wskazało, że kierujący samochodem miał w organizmie 1,8 promila alkoholu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Pomimo wielu apeli policji, a także kontroli stanu trzeźwości, nadal na drogach powiatu kłodzkiego poruszają się osoby, które kierują pojazdami w stanie nietrzeźwości, powodując olbrzymie zagrożenie na drodze.

Na terenie Lądka-Zdroju  policjanci  zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Kierującym okazał się 35-letni obywatel Ukrainy. Po przebadaniu kierującego policjanci stwierdzili, że jest nietrzeźwy i ma 1,8 promila alkoholu w organizmie.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

 

Wasze komentarze

środa, 2.6.2021 08:16