komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 23 maja 2019

Iwony, Dezyderego

Lądek-Zdrój w gronie europejskich historycznych miast termalnych

piątek, 15.3.2019 13:11 , komentarze: 16 , odsłony: 6429
kategorie artykułu:

Lądek-Zdrój oficjalnie dołączył do grona europejskich historycznych miast termalnych. Taką decyzję podjęto podczas zebrania członków stowarzyszenia EHTTA (European Historic Thermal Towns Association), które odbyło się w miejscowości Loutra Pozar (Grecja). Lądecki kurort jest pierwszym i jak na razie jedynym miastem z Polski, które znalazło się w tym prestiżowym gronie.

Obecny na walnym zebraniu członków EHTTA, burmistrz Lądka-Zdroju, Roman Kaczmarczyk, zaprezentował krótki film promocyjny oraz przedstawił walory i historię naszej uzdrowiskowej miejscowości. Fakt powrotu Lądka-Zdroju do grona europejskich miejscowości o bogatej historii i tradycji wykorzystywania wód termalnych przyjęto gromkimi brawami.

Przyjęcie Lądka-Zdroju w poczet członków EHTTA to bardzo ważne wydarzenie w skali naszego kraju – Lądek-Zdrój jest pierwszym i jak na razie jedynym miastem z Polski, obok tak znanych i prestiżowych europejskich uzdrowisk jak m. in.Baden-Baden w Niemczech, Karlove Vary z Republiki Czeskiej czy Pammukale z Turcji.

Zważywszy na rangę wydarzenia, w wizycie w greckim Loutra Pozar towarzyszy włodarzowi lądeckiego samorządu, Katarzyna Świętosławska – przedstawiciel Regionalnego Biura Województwa Dolnośląskiego w Brukseli.

Pierwsze efekty działania są już widoczne – wspólnie z komisją UE oraz Polską Organizacją Turystyczną wydany został katalog „Uzdrowiska”, na którego okładce – oprócz informacji wewnątrz – znalazła się fotografia wnętrza lądeckiego Zdroju „Wojciech”. Katalog ten – w kilku wersjach językowych – przeznaczony jest dla odbiorców zza granicy i kolportowany jest  m. in. w Brukseli oraz podczas zagranicznych międzynarodowych targów turystycznych i wydarzeń związanych z tematyką SPA.

Warto zaznaczyć, że wszyscy członkowie EHTTA są częścią organizacji o konkretnych celach dotyczących zachowania i ochrony dziedzictwa termicznego i kultury, a także stali się częścią Europejskiej Drogi Kulturalnej certyfikowanej przez Radę Europy.

Członkostwo w EHTTA jest efektywną i nowoczesną formą promocji m.in. przez międzynarodowy portal prowadzony m.in. w języku angielskim, liczne wydarzenia kulturalne o charakterze międzynarodowym organizowane na szlaku tras kulturowych oraz szereg wspólnych projektów, w których Gmina Lądek-Zdrój od tego momentu będzie brała czynny udział.

UM Lądek-Zdrój

 

Wasze komentarze

Gmina Lądek Zdrój nie ma na swoim terenie...
sobota, 23.03.2019 08:35 autor: ;
jestem z Ladka- Zdroju i przyjezdzam dwa razy w roku....
niedziela, 17.03.2019 16:46 autor: Teresa Ziegert
Polanica Zdrój. , Kudowa Zdrój należą do ...
piątek, 22.03.2019 20:01 autor: ;
A jak tam drogi w Lądku?
piątek, 15.03.2019 18:49 autor: Stronianin
Wstyd ,miasto totalnie zaniedbane.
piątek, 15.03.2019 19:32 autor: Kura domowa
A jak wasz odwiert do którego nikt nie przystąpi
piątek, 15.03.2019 20:36 autor: Uh
Brawo! Aby to przyniosło dobre projekty do miasta!
piątek, 15.03.2019 20:22 autor: L.

poniedziałek, 20.5.2019 22:15
12
poniedziałek, 20.5.2019 14:41
6
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Praca na GoWork
Praca na GoWork