komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 4 grudnia 2020

Barbary, Krystiana

Listopad w Kłodzkim Ośrodku Kultury

poniedziałek, 19.10.2020 13:44 , komentarze: 0 , odsłony: 171
kategorie artykułu:

Wystawa w Galerii Sztuki pARTer
„Poezja czwartego wymiaru”
Kłodzki Klub Fotograficzny wystawa indywidualna: Anna Toch, Magdalena Przebięda
wystawa czynna do 10.11.2020

07.11., godz. 18.00 I INTER-FACE KULTURALNY ARH+ w ramach XIV ZADUSZEK
WOKALNYCH (afisz w załączeniu)
Bilety: 39 w przedsprzedaży, 49 w dniu koncertu do kupienia w kasie KOK i na
www.biletyna.pl
Pierwszy Inter-Face Kulturalny - ARh+ autorski projekt Agaty Bilińskiej i Roho Konara odbędzie się 7 listopada 2020 roku w ramach XIV Zaduszek Wokalnych Jego głównym założeniem jest umożliwienie spotkania i prezentacji kłodzkiej publiczności znanych postaci ze świata sztuki, którzy łączą w swojej osobie rozmaite dziedziny artyzmu: muzyków, literatów, aktorów, dziennikarzy, równolegle prezentujących swój kunszt na innych płaszczyznach artystycznych.

Zaproszenie na pierwsze tego typu spotkanie przyjęła zjawiskowa wokalistka, kompozytorka, altowiolinistka i malarka - Natalia Niemen.
Wydarzenie będzie miało charakter multi artystyczny albowiem w ramach imprezy będziemy
mogli:
- wysłuchać koncertu Natalii Niemen (vokal, altówka) i Michała Zatora (harfa celtycka,
vocal) w programie z improwizacjami poezji Szymona Babuchowskiego i nie tylko
- obejrzeć zwiastun wystawy prac malarstwa i rysunku Natalii Niemen,
- wziąć udział w spotkaniu z artystką połączonego z promocją książki "Niebo będzie później"
czyli wywiad rzeka z Natalią Niemen, którą przeprowadził z wokalistką Szymon Babuchowski - autor prezentowanych w koncercie wierszy.
Natalia Niemen - altowiolistka, wokalistka, plastyczka, autorka muzyki i tekstów. Z muzyka obcuje od urodzenia, głównie za sprawa ojca – Czesława Niemena. Absolwentka warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. K. Szymanowskiego w klasie altówki. Pierwsze kroki jako wokalistka stawiała w warszawskim zespole „Woman”.
Michał Zator – harfista, jeden z niewielu muzyków, który wykonuje na harfie autorski repertuar, akompaniując sobie do śpiewu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu.

11.11. Narodowe Święto Niepodległości (afisz w przygotowaniu)

12.11. godz. 18.00 – Dyskusyjny Klub Filmowy „Mieszko”, Kino Dąbrówka
„Aspromonte” reż. M. Calopresti (

Bilet: 10 zł do kupienia w kasie KOK i na www.biletyna.pl
Położone w malowniczym kalabryjskim Aspromonte niewielkie miasteczko Africo to miejsce, gdzie czas się zatrzymał. Pozbawione elektryczności i drogi, która łączyłaby je z większymi ośrodkami, skazane jest na izolację. Porządek życia wyznacza tu natura oraz jasne zasady, którymi kieruje się na co dzień lokalna społeczność.

19.11. otwarcie Wystawy w Galerii Sztuki pARTer
„30 Lat Kłodzkich Zderzeń”
19.11 – 22.11 – 26. Festiwal Zderzenie Teatrów

Teatr musi grać!
Pod tym hasłem zapraszamy na 26. Festiwal ZDERZENIE Teatrów. Po ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji, kolejna odsłona stanowić będzie powrót do korzeni kłodzkich Zderzeń, czyli do prezentacji monodramów i małych form scenicznych.

Obok spektakli nowych, w programie znalazło się kilka przedstawień, które miały swoje premiery przed wielu laty, ale ze względu na przeciwności losu nie mogły być pokazane w Kłodzku wcześniej.
Monodramy i małe formy to teatr oparty przede wszystkim na grze aktorskiej, stąd obecność tak cenionych wykonawców jak Jan Peszek, Joanna Szczepkowska, Szymon Majewski, Rafał Rutkowski, czy Paweł Pabisiak, których kreacje cieszą się zarówno uznaniem publiczności jak i laurami na wielu festiwalach.

Prezentowanym spektaklom towarzyszyć będą tradycyjnie dyskusje z udziałem publiczności, twórców i krytyków oraz wystawa 30 Lat Kłodzkich Zderzeń, wszak to właśnie w 1990 roku, po kolejnych sukcesach monodramów kłodzkiego Teatru KO-KU wraz ze śp. Marianem Półtoranosem - obecnym patronem imprezy - stworzyliśmy koncepcję realizowania własnego przeglądu, ucieleśnioną rok później jako Festiwal-Festiwali Teatrów Jednoosobowych. Z tej okazji dziękuję władzom Miasta i Powiatu Kłodzkiego, sponsorom, wiernej publiczności i wszystkim, którzy współtworzyli Zderzenia wspierając nas przez lata oraz moim obecnym współpracownikom, z którymi realizuję to wydarzenie po reaktywacji w roku 2016. To Wy sprawiacie, że teatr może trwać, że teatr musi grać…

Marek Mazurkiewicz
dyrektor Festiwalu

Ze względu na sytuację epidemiologiczną - zastrzegamy sobie prawo do zmian w przesłanym
kalendarzu imprez.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 30.11.2020 21:00
poniedziałek, 30.11.2020 13:40
poniedziałek, 30.11.2020 12:09
niedziela, 29.11.2020 17:32
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele