Marta Zilbert czytała dzieciom w bibliotece w Bierkowicach [FOTO]

piątek, 16.9.2022 10:17 0

Za książką kryje się autor. Jego pisanie jest więc zawsze listem do czytelnika... (Jarosław Iwaszkiewicz)

 15 września w Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Bierkowicach gościła panią Martę Zilbert – współautorkę książek dla dzieci, która zapoznała dzieci z fragmentami swojej twórczości i wprowadziła je w świat literatury dziecięcej. Pisarka opowiedziała o historii niezwykłych kotów, podróżujących w czasie po najpiękniejszych miejscach Ziemi Kłodzkiej. Następnie przeczytała fragment książki Tajemnica i Czary Glacelli – Łady Ponikowskiej i Marty Zilbert. 

Fusia i Bury, dzieci czarodziejki Glacelli, przeniosły najmłodszych w krainę magii i przygód. Oprowadziły po zakamarkach Kłodzka i  zapoznały młodych łowców przygód z tajemnicami miasta. Przedszkolaki dowiedziały się także, jak powstaje książka.

Spotkanie z „kłodzkimi kotami” upłynęło w miłej, radosnej atmosferze, a dzieci z miejscowego Przedszkola Gminnego z Oddziałami Integracyjnymi wraz ze swoimi ciociami nagrodziły pisarkę gromkimi brawami. Pełne emocji chwile zakończyły się wpisywaniem dedykacji do kolorowanek przekazanych dzieciom przez naszego gościa.  Na pamiątkę odbyła się też sesja zdjęciowa, pełna seeera…. Po takiej przygodzie, jedyny egzemplarz książki autorki został wypożyczony natychmiast. 

– Mamy nadzieję, że takie spotkania z pisarzami będą aktywną zachętą do czytania, bo każdy chętniej sięga po książkę, której autora poznał osobiście – podsumowuje Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)