Miasta partnerskie wspólnie z pomocą dla uchodźców z Ukrainy

niedziela, 6.11.2022 09:33 367 0

Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej, Renata Surma, odwiedziła 2 listopada partnerskie miasto Amberg w Bawarii, by podziękować za wsparcie dla uchodźców z Ukrainy, którego udzielili jego mieszkańcy. Niemcy zebrali na ten cel  5 tys. euro.

Do zbiórki doszło jeszcze w lutym, kilka dni po rosyjskim najeździe na Ukrainę. Połowa pieniędzy pochodziła z wpływów ze sprzedaży biletów na tradycyjną galę w Ambergu, a przekazał ją Klub Amberg „Zamhaltn”. Resztę dołożyła grupa Ladies Circle 85 Amberg

Niemieccy gospodarze zwracają uwagę, że Bystrzyca Kłodzka, choć położona 500 kilometrów od granicy z Ukrainą, nie tylko przyjęła wielu ukraińskich uchodźców, ale także wspiera inne instytucje w pomocy uchodźcom oraz bezpośrednio na Ukrainie. Tym bardziej serdecznie dziękowali burmistrz Surmie za jej krótką wizytę. Burmistrz Ambergu, Michael Cerny, zadeklarował  dalszą pomoc polskiemu miastu partnerskiemu. Jak mieli dowiedzieć się Niemcy, mieszkańców Bystrzycy czeka trudna zima, nie tylko z powodu wyraźnych niedoborów w sektorze energetycznym, ale również... braku żywności.

Zdjęcie Susanne Schwab, Stadt Amberg

Dodaj komentarz

Komentarze (0)