komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 14 czerwca 2021

Bazylego, Elwiry

Miniony weekend na drogach powiatu

wtorek, 11.5.2021 09:06 , komentarze: 0 , odsłony: 202
kategorie artykułu:

Podczas codziennej służby policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy wykonują szereg czynności, których głównym zadaniem jest minimalizowanie ilości zdarzeń drogowych i eliminowanie przypadków łamania przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Podczas ostatniego weekendu na terenie naszego powiatu funkcjonariusze kłodzkiej drogówki przeprowadzili 78 kontroli drogowych oraz sprawdzili stan trzeźwości u 95 kierujących pojazdami. Ponadto nałożyli 85 mandatów karnych, zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych w kontrolowanych pojazdach mechanicznych. Podczas ostatniego weekendu na terenie powiatu kłodzkiego zaistniało 14 kolizji drogowych.

Policjanci apelują o ostrożna jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Ponadto przypominają, że prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

 

Wasze komentarze

środa, 2.6.2021 08:16