komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 18 lipca 2019

Erwina, Kamila

Muzeum Papiernictwa na długi weekend

środa, 19.6.2019 16:17 , komentarze: 0 , odsłony: 381
kategorie artykułu:

Muzeum Papiernictwa to instytucja prezentująca chlubne tradycje przemysłowe regionu, ale również miejsce pozwalające przeżyć niepowtarzalną przygodę. Czerpanie arkuszy, będące niegdyś źródłem bogactwa dusznickich papierników, dziś jest doskonałą zabawą, której nie można pominąć podczas podróży po Dolnym Śląsku. Każdy może własnoręcznie wykonać papier ze znakiem wodnym, z dodatkiem kwiatów i ziół, a także z odciskiem własnej dłoni. W nagrodę może zabrać je na pamiątkę!

Warsztaty czerpania papieru dla osób indywidualnych odbywają się o pełnych godzinach od poniedziałku do soboty, ostatnie – godzinę przed zamknięciem Muzeum.

Ponadto udostępniamy zwiedzającym:

- eskpozycję pn. „Wycinanka Wojciecha Czerwosza” prezentującą cykle prac o tematyce związanej z dyscyplinami sportu, zwierzętami, motywami góralskimi, kobietami oraz legendami. Wojciech Czerwosz do wykonania wycinanek używał przeważnie czarnego papieru. Swoje prace wykonywał ostrymi nożykami i dłutami. Gotowe wycinanki naklejał gumą arabską lub zwykłym klejem do papieru na biały karton;

- wystawę „Baśniowy świat Sylwii Gromackiej-Staśko”. Żywe, nierzadko cukierkowe kolory oraz tematyka baśniowa to znaki rozpoznawcze sztuki uprawianej przez Gromacką. Widz zostaje niejako przeniesiony w świat dziecka, kolorowy i bezpieczny. Autorka przyznaje, że najwspanialsze, co ją spotyka w jej twórczości, to uśmiech na twarzy oglądającego obraz, zaś inspiracją do powstawania kolejnych prac są częste uczestnictwa w plenerach, wydarzeniach artystycznych i społecznych;

- wystawę „istnienia. rzeźby z papieru Mirosławy Truchty-Nowickiej” prezentującą lalki-rzeźby wykonane z papieru czerpanego, pakowego i bibuły. Papierowe istoty nie przypominają wyglądem porcelanowych lalek, nie służą również zabawie. Zachęcają jednak do interakcji, wspólnego wysłuchania muzyki, zrobienia sobie z nimi „selfie”, czasem – zwykłego poobcowania. Czy jesteśmy na to gotowi?

Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota od 9:00 do 18:00
niedziela od 9:00 do 15:00
Boże Ciało - nieczynne

Informacja z Muzeum Papiernictwa

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 8.7.2019 15:04
środa, 3.7.2019 10:42
3
poniedziałek, 1.7.2019 13:15
piątek, 28.6.2019 12:17
wtorek, 25.6.2019 12:23
Praca na GoWork
Praca na GoWork
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele