komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 11 sierpnia 2020

Klary, Zuzanny

Muzeum Papiernictwa zdobyło środki w ramach programu „Kultura w sieci”

czwartek, 18.6.2020 13:05 , komentarze: 0 , odsłony: 1098

Wiosną z powodu koronawirusa całkowicie zamarł ruch turystyczny, a 12 marca zamknięte zostały wszystkie muzea w Polsce. W celu przeniesienia części działalności kulturalnej do internetu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowało program „Kultura w sieci”, wartości aż 80 mln zł. Z programu dofinansowanie w wysokości 90 tys. zł pozyskało Muzeum Papiernictwa. Środki zostaną przeznaczone na projekt pt. „W sieciach dusznickiej papierni”.

Wprawdzie muzea są już czynne, jednak szkoły pracują „on-line” i wycieczek nie organizują. Dlatego muzeum przygotuje cykl materiałów edukacyjnych dostępnych w internecie, z których będą mogli korzystać uczniowie i nauczyciele. Patronat nad projektem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk.

Muzeum zrealizuje 3 formy działań:

1. Warsztaty „Czerpalnia pomysłów” będą zawierały cykl porad, które pozwolą w domu wykonać różne dzieła i ozdoby z papieru.

2. Lekcje „Muzealne korki”, będą prowadzone na żywo w formie webinariów na tematy związane z dziejami papieru, znakami wodnymi i historią banknotów.

3. W wirtualnej galerii „Kunsztowności z papieru” pojawi się aż 60 prac wykonanych z papieru i surowców włóknistych przez uznanych artystów.

Nagrania warsztatów i lekcji muzealnych będą zamieszczane zarówno w portalu internerowym Muzeum Papiernictwa, jak też na muzealnym kanale youtube i profilu na facebooku.

Poszczególne działania zsynchronizowano z kalendarzem roku szkolnego, dlatego realizacja zadań rozpocznie się w czerwcu, a będzie kończona we wrześniu i październiku. Przed wakacjami zostanie udostępniony pierwszy odcinek warsztatów z instrukcjami na temat technik tworzenia papieru z różnych surowców (m.in. makulatury, konopi, odchodów słonia). Także w czerwcu muzeum przedstawi pierwsze 20 zdigitalizowanych dzieł z papieru. Materiały te będą przydatne do poszerzenia wiedzy o papierze, jego historii oraz roli w kształtowaniu naszej cywilizacji a może nawet zachęcą do wakacyjnej wycieczki do Muzeum Papiernictwa.

 

Wasze komentarze

piątek, 31.7.2020 09:20
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ELMECIK
ELMECIK