komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 5 lipca 2020

Marii, Antoniego

Nadleśnictwo Zdroje podczas XXV Fety Agroturystycznej [Foto, Wideo]

poniedziałek, 5.8.2019 14:57 , komentarze: 2 , odsłony: 4399
kategorie artykułu:

Zakończyła się XXV, jubileuszowa Feta Agroturystyczna w Szczytnej. Nadleśnictwo Zdroje od lat włącza się w organizację tego wydarzenia przygotowując w drugim dniu imprezy moc atrakcji dla turystów i mieszkańców. W tegorocznym programie znalazły się m.in. konkurs operatorów dźwigów leśnych, turniej drwali oraz pokaz psów rasowych. 

Imprezie jak zawsze towarzyszyła akcja edukacyjna czemu służyły specjalnie przygotowane stoiska. Do współpracy zaproszono Nadleśnictwa: Jugów, Bardo Śląskie, Międzylesie, Świdnica oraz przedstawicieli Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.  

- Edukacja leśna społeczeństwa to jeden z priorytetów Lasów Państwowych – mówi Przemysław Zwaduch, Nadleśniczy Nadleśnictwa Zdroje. – Nasza oferta edukacyjna skierowana jest do każdego: dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko po to, by upowszechniać wiedzę o środowisku leśnym i zrównoważonej gospodarce leśnej. Temu służą gry i zabawy dla najmłodszych organizowane podczas takich imprez. To tutaj leśnicy mogą wyjść do ludzi i opowiedzieć o swojej pracy. Wspólnie z kolegami z zaprzyjaźnionych nadleśnictw przekazujemy informacje o życiu lasu, o gatunkach roślin i zwierząt w nim występujących, a także o tym jak należy zachowywać się w lesie. Nasze stoiska edukacyjne to miejsca dla wszystkich, którzy kochają las i chcą poznać go bliżej.

Tegoroczna feta miała dodatkowo  akcent ekologiczny, bowiem w niedzielne popołudnie nastąpiło uroczyste otwarcie stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Tym samym Szczytna dołączyła do innych gmin powiatu kłodzkiego wspierających ekologię. Nadleśnictwo Zdroje włączyło się w promocję tego wydarzenia prezentując auto elektryczne BMW i3 należące do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu. Uczestnicy fety mieli możliwość obejrzenia auta, porozmawiania z kierowcą, a nawet przejażdżki po mieście.

Częścią niedzielnego programu były Zawody Operatorów Żurawi HDS, w których wzięli udział pracownicy Nadleśnictwa Zdroje oraz Zakładu Usług Leśnych. Zawody miały na celu pokazanie umiejętności operatorów żurawi i umożliwić im sprawdzenie się względem kolegów z branży. Precyzja w pracy operatora, to podstawa, bez niej ciężko mówić o usługach dźwigowych. Zawodnicy walczyli w trzech konkurencjach: układanie wieżyczki z klocków, przeciąganie klocka przez bramkę i układanie klocków w prostokątach. W każdej konkurencji liczyły się dokładność i czas.

WYNIKI ZAWODÓW OPERATORÓW ŻURAWI:
1 miejsce – Michał Ziemianek – 560 pkt
2 miejsce – Paweł Grad – 461 pkt.
3 miejsce – Eryk Wenski – 448 pkt.
4 miejsce – Daniel Tyszka – 407 pkt
5 miejsce – Marcin Trojnar – 406 pkt.
6 miejsce – Krzysztof Groszek – 283 pkt.
7 miejsce – Robert Zimroz – 197 pkt.

Nie zabrakło również tradycyjnego Turnieju Drwali o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Zdroje. Widowiskowe zawody od lat cieszą się niesłabnącą sympatią mieszkańców i uczestników wydarzenia, a podczas nich zawodnicy rywalizują w czterech konkurencjach rozgrywanych na czas tj.: złożonej przerzynce kłód, przerzynce na dokładność, okrzesywaniu i rzeźbieniu kłody.Podczas tegorocznej edycji zwycięską rzeźbą okazał się koń wykonany przez Milosa Fabiana. 

WYNIKI TURNIEJU DRWALI:
1 miejsce – Frantisek Smolka – 488 pkt.
2 miejsce – Adam Krysiński – 427 pkt.
3 miejsce – Jan Olech – 277 pkt.
4 miejsce – Milos Fabian – 222 pkt.
5 miejsce – Dawid Celuch – 164 pkt.
6 miejsce – Daniel Dudek – 115 pkt.

Szczególnym zainteresowaniem najmłodszych uczestników fety cieszył się konkurs „Psich piękności”, w którym zwycięzców wybierała publiczność. Na pokazie zaprezentowały się rasy psów do towarzystwa, ale także myśliwskich, pasterskich, zaprzęgowych i wykorzystywanych w ratownictwie. Najwięcej głosów otrzymał Alaskan Malamute.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA RELACJI WIDEO

 

Wasze komentarze

Co rok to samo,zenada
wtorek, 06.08.2019 18:33 autor: Mieszkaniec
Piękna FETA ale gastronomia to ceny z kosmosu
wtorek, 06.08.2019 06:42 autor: ABBA
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele