Narkotyki ukrył w zamrażarce. 30-latek został zatrzymany

środa, 8.12.2021 09:58 2714 2

Policjanci na terenie powiatu kłodzkiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania mieszkania, funkcjonariusze ujawnili amfetaminę znajdująca się w zamrażarce. Policjanci narkotyki zabezpieczyli, a 30-latek trafił do policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

- Policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie, w wyniku przeprowadzonych czynności, ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie narkotyków. Z ich informacji wynikało, że 30-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego posiada narkotyki. Funkcjonariusze podczas przeszukania  mieszkania znaleźli amfetaminę zamkniętą w słoiku ukrytym w zamrażarce. Następnie w trakcie dalszych czynności policjanci znaleźli też woreczek z suszem marihuany. Z zabezpieczonej ilości wszystkich środków można było przygotować blisko 890 porcji narkotyków. 30-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - informuje podinspektor Wioletta Martuszewska,  oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków, a także to, co mężczyzna, który usłyszał już zarzuty, zamierzał z nimi dalej zrobić.

Wobec zatrzymanego Prokurator Rejonowy w Kłodzku zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Teraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków 30-latek odpowie przed sądem. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Felek środa, 08.12.2021 10:56
a kiedy weźmieta się za alkoholizm co bardziej szkodzi społeczeństwu...
Aju środa, 08.12.2021 11:41
Policja nie ocenia, która używka jest gorsza, tylko egzekwuje prawo....