Natalia Grzegorzewska z Krosnowic z brązowym medalem Mistrzostwa Europy MTB 2022

wtorek, 5.7.2022 16:33 2308 3

Mieszkanka powiatu kłodzkiego, Natalia Grzegorzewska wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy juniorek w kolarstwie górskim cross-country. Zmagania, podczas których pochodząca z Krosnowic 17-latka wywalczyła III miejsce, rozegrane zostały 2 lipca w Portugalii.

Złoto na swojej szyi zawiesiła Monique Halter , a srebro Lea Huber . Natalia do samego końca rywalizowała z Włoszką Valentiną Corvi, od której w finalnie okazała się lepsza. Dla Natalii to kolejny świetny wynik w tym sezonie. Polka w kwietniu wygrała zawody Pucharu Czech, a do tego dwa razy stawała na podium zawodów z serii Junior Series XCO: w Heubach była druga, w Albstadt trzecia. Co więcej, Natalia Grzegorzewska triumfowała w juniorskich wyścigach imprez Mai Włoszczowskiej MTB Race czy Górale na Start i Pressingowa Petarda MTB XCO Jastrzębie-Zdrój.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów!

źródło: Starostwo Powiatowe w Kłodzku - Powiat Kłodzki