komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 25 maja 2019

Grzegorza, Urbana

Nauka przez zabawę w kudowskiej szkole

wtorek, 12.3.2019 18:24 , komentarze: 0 , odsłony: 777
kategorie artykułu:

Zasady bezpiecznego korzystania z internetu, ochrona prywatności, udostępnianie treści w sieci, a także edycja grafik, dźwięków i filmów - to tylko niektóre zagadnienia, jakie poruszane są przez uczniów trzeciej klasy Społecznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kudowie-Zdroju. Wszystko w ramach realizacji programu "MegaMisja", którego organizatorem jest Fundacja Orange.

Program stworzony jest na zasadzie gry fabularnej, która przenosi dzieci do cyfrowego laboratorium i pełnej przygód MegaMisji. Wykonując poszczególne zadania, uczniowie pomagają bohaterom historii Julce i Kubie sprawnie poruszać się wśród cyfrowych wynalazków i chronić je przed figlami bardzo sympatycznego Psotnika, ucząc się przy tym jak bezpiecznie korzystać z internetu i komputera i jak w pożyteczny sposób wykorzystać nowe media. Dzięki zajęciom dzieci wiedzą już m.in. jak chronić swoją prywatność w sieci, jakie treści publikować w internecie, jak przestrzegać netykiety i praw autorskich oraz jak znaleźć wiarygodne informacje. Uczniowie uczą się również tworzyć i obrabiać proste grafiki, filmy i dźwięki. Realizowane przez nas zadania poruszają taże takie wartości jak: przyjaźń i empatia - mówi Monika Ratajczyk, wychowawca klasy. 

Realizacja poszczególnych zadań przekłada się także na wzmacnianie umiejętności współpracy w grupie. Uczniowie grają w gry edukacyjne, rysują, wycinają, a także odgrywają różne scenki. Pod okiem wychowawcy klasy powstał również jeden z bohaterów gry, Psotnik, który nazwany został przez dzieci "Dropino".

- Pomagamy Julce i Kubie rozwiązać rożne sytuacje, w których namieszał Psotnik. Na lekcjach uczymy się jak posługiwać się w internecie i że nie wolno otwierać nieznanych plików czy zdradzać swoich danych - mówi uczennica Julia.  

Dodatkowo uczniowie zdobywają również punkty, a te z kolei można wymieniać na atrakcyjne nagrody. Dotychczas, trzecioklasiści z Kudowy-Zdroju wzbogacili się już o książki, gry edukacyjne, materiały plastyczne, a także tablety.

W ramach realizacji programu uczniowie odwiedzili także redakcję lokalnej gazety oraz spotkali się z dziennikarzem portalu Doba.pl.

Kolejnym celem jest zaproszenie do swojej szkoły autora bestsellerowych książek dla dzieci, Grzegorza Kasdepke, który jest honorowym ambasadorem "MegaMisji". 

 

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 21 godz temu
czwartek, 23.5.2019 12:03
niedziela, 19.5.2019 22:56
1
niedziela, 19.5.2019 12:19
poniedziałek, 13.5.2019 12:13
piątek, 10.5.2019 16:54
Praca na GoWork
Praca na GoWork
ELMECIK
ELMECIK
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele