Nie mówcie tego swoim dzieciom, ale w tym roku prawdziwy Święty Mikołaj pojawił się w Lądku-Zdroju! [FOTO]

wtorek, 6.12.2022 21:28 1229 6

To był on! Nie przybył z Laponii, ale z Turcji, jego sań nie ciągnęły renifery, bo szedł piechotą, nie miał żadnej tam laski, ale pastorał, a na głowie zamiast czapki – mitrę z krzyżem. I jeszcze do tego przywitał się tak: – Szczęść Boże! Tak, to musiał być Święty Mikołaj. Jedyną wątpliwość wzbudzała broda...

Mieszkańcy Lądka-Zdroju spotkali się na rynku 6 grudnia wieczorem, by wspólnie „odpalić choinkę”. Zaszczyt ten przypadł burmistrzowi Romanowi Kaczmarczykowi i Saszy, który w kurorcie mieszka od kilku miesięcy, od napaści Rosji na Ukrainę. I... zrobiło się przecudnie! Jeśli chcecie zakochać się w Lądku – choć może to być momentami trudna miłość, to warto! – trzeba zrobić to w takie wieczory. Lądecki rynek zwłaszcza po zmroku zawsze wygląda bajecznie, a rozświetlona choinka dodaje mu tylko uroku.

Zresztą, może to nie światełka [Tego wieczoru były też zimne ognie, które dzieciom pomagał zapalać burmistrz. Kto ich nie pamięta z dzieciństwa?!], ale ludzie stworzyli niepowtarzalną atmosferę. Wszyscy się uśmiechali, a ile było dzieci! Miejmy nadzieję, że mali Ukraińcy szybko od nas wyjadą, bo skończy się wojna i po prostu będą mieli dokąd wrócić. Cieszmy się jednak każdą chwilą, kiedy są z nami. Tyle życia i zwyczajnej radości, ile wnoszą oni do Lądka, dawno tu nie było.

I jeszcze ten Mikołaj, Święty Mikołaj... Wiecie, że to jest bezczelny typ? Nie miał ze sobą żadnego worka prezentów, ale sam ich się domagał, bo twierdził, że nie tylko są jego imieniny, ale i urodziny! W końcu wymusił życzenia dla... oczywiście dla siebie. Czy dzieciom to przeszkadzało, że nic od niego nie dostały? Ależ skąd! Każde chciało mieć z nim zdjęcie, nawet te całkiem duże i – sądząc po karnacji – z innego kontynentu. A jeszcze niektóre koniecznie chciały Świętemu Mikołajowi opowiedzieć wierszyk... Takie cuda zdarzają się tylko przed świętami. 

Pewną dywersję wobec działań Mikołaja [Znamy jego prawdziwe nazwisko, ale choć przez kilka dni chcemy wierzyć, że brzmi ono Święty], zrobił prowadzący imprezę Tomasz Pawlęga, którego wspierała [a może było na odwrót?] Anastazja Sosnowska. Powiedział on mianowicie, że w kawiarni Dom Klahra serwowane jest grzane wino... Część dorosłej publiczności Świętego Mikołaja oddała się natychmiast w ręce Pauliny Bagińskiej. Ten wieczór nie mógł się skończyć lepiej.

Kto to zorganizował? Szefowa Centrum Kultury i Rekreacji, Karolina Sierakowska, która koordynowała całość, wyraźnie zaznaczyła, że pomysł nie był jej, ale mieszkanki Lądka-Zdroju. Ta przyszła do CKiR i spytała: – Zrobicie to? No jakżeby nie... Zaangażowały się w to miejscowe stowarzyszenia, na które zawsze można liczyć. Uzdrowisko Lądek-Długopole z informacją trafiło do goszczących tam Ukraińców i... wydarzył się cud nad Białą Lądecką. Ciekawe, czy trwać będzie choć do świąt? Jedno jest pewne: warto teraz wieczorem odwiedzić lądecki rynek. A z pewnego źródła wiemy: wkrótce co nieco przybędzie tam w stajence... [kot]

Przeczytaj komentarze (6)

Komentarze (6)

Wojtek Helinski czwartek, 08.12.2022 11:52
Fajna inicjatywa. Piękny pomysł i podjęcie go przez lokalnych animatorów...
JANUSZ środa, 07.12.2022 15:48
wkoło masę lasów, a w rynku...
real środa, 07.12.2022 19:02
To lepiej wycinać drzewa bez pamięci tak jak to zrobiono...
Bogdan wtorek, 06.12.2022 22:45
Wszyscy dobrzy patrioci i sympatycy PiS powinni wystartować wyborach do...
waldi środa, 07.12.2022 12:23
Mianuję cię naczelnym satyrykiem Kłodzka
rodzic wtorek, 06.12.2022 22:00
Nie mówcie tego swoim dzieciom ... powiedziałem, że w tym...