komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 26 lipca 2021

Anny, Miroslawy

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zmusił policjantów do pościgu. Ucieczkę zakończył na drzewie

poniedziałek, 31.5.2021 14:00 , komentarze: 4 , odsłony: 3479
kategorie artykułu:

35-letniemu mieszkańcowi powiatu kłodzkiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nie posiadał wymaganych uprawnień i zmusił policjantów do pościgu teraz może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

- W nocy w Kudowie-Zdroju patrol policji podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. W związku z tym podali sygnał do zatrzymania się kierującemu. Mężczyzna nie reagował na sygnały funkcjonariuszy i odjechał. Mundurowi podjęli pościg za uciekającym mężczyzną przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyzna jednak nie reagował i dalej kontynuował jazdę. Kierujący uciekał pojazdem i pościg zakończył się po kilku kilometrach. Mężczyzna pojazdem uderzył w drzewo. Kierującym okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który  nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem, a ponadto pojazd nie miał aktualnych badań technicznych - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinspektor Wioletta Martuszewska.

Mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego. Podejrzany usłyszy zarzuty przestępstwa. Teraz grozi  mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

Wasze komentarze

To, że nie miał prawka - OK, brak przeglądu też...
wtorek, 01.06.2021 09:52 autor: waldi
czwartek, 15.7.2021 10:36
3
sobota, 3.7.2021 11:38
6