Nowa klasa patronacka w Noworudzkiej Szkole Technicznej [Foto]

poniedziałek, 21.3.2022 12:07 1173 2

Firmy Framo Morat oraz Morat Swoboda Motion we współpracy z Noworudzką Szkołą Techniczną, która jest szkołą prowadzoną przez powiat kłodzki, utworzą od września 2022 roku grupę patronacką dla branżowej szkoły 1 stopnia w zawodzie: operator obrabiarek skrawających.

Umowa oraz ustalenia poczynione z firmami Framo Morat oraz Morat Swoboda Motion, przewidują, że firmy te będą prowadzić zajęcia praktyczne dla uczniów nowej klasy, wyposażając uczniów w ubrania robocze, zapewnią posiłek w czasie zajęć praktycznych oraz będą wypłacać uczniom stypendia.

Uczniowie przez trzy lata nauki będą uczyć się zawodu z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii stosowanych w firmie oraz uczestniczyć w procesie produkcyjnym. Starosta kłodzki, Maciej Awiżeń podkreślił, że taki system edukacji zawodowej prowadzony pod patronatem firm, sprawdza się i jest dobrym kierunkiem do przygotowania wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Obie firmy mają swoje zakłady produkcyjne w Nowej Rudzie - Słupcu. Firma Framo Morat projektuje i realizuje rozwiązania napędowe począwszy od kół zębatych, poprzez przekładnie planetarne i ślimakowe, aż do kompletnych silników przekładniowych. Jesteśmy niezawodnym partnerem podczas prac rozwojowych i konstrukcyjnych, w fazie prototypowania i testów, także na etapie montażu oraz produkcji seryjnej.

Morat Swoboda Motion produkuje komponenty napędowe i systemy zapewniające niezawodny i precyzyjny komfort i ruch dla wszystkich typów pojazdów elektrycznych. Oferta obejmuje wały napędowe z zębatkami, przekładnie planetarne, przekładnie walcowo-czołowe, koła zębate i części obudowy technicznej, które łączą w sobie zalety metalu i tworzywa sztucznego. Produkowane systemy napędowe łączą dziesięciolecia doświadczeń w technice przekładni i napędów z Know-How z obszaru mechatroniki, elektroniki, czujników i elementów wykonawczych.

Przy podpisaniu umowy o współpracy obecni byli: Maciej Awiżeń - starosta kłodzki, Piotr Marchewka - etatowy członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, Brygida Gąsior - dyrektor Noworudzkiej Szkoły Technicznej, Mariusz Bielecki - kierownik fabryki Framo Morat, Agata Osicka-Bochan - przedstawiciel Morat Swoboda Motion.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Gall wtorek, 22.03.2022 00:02
A czy aby, ubrać praktykanta w ubranie robocze nie jest...
poniedziałek, 21.03.2022 12:34
Nie kupujcie w leroj