Nowa Ruda: 17-latka zatrzymana z 60 porcjami marihuany. Jej posiadanie to przestępstwo!

piątek, 2.12.2022 14:14 978 2

Policjanci z Nowej Rudy zatrzymali 17-latkę, która posiadała kilkadziesiąt porcji marihuany. Teraz może jej grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wieczorem, 1 grudnia, policjantów zainteresowała młoda kobieta, która siedziała  w zaparkowanym samochodzie. Gdy podeszli do pojazdu, pasażerka zaczęła się nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze sprawdzili, co jest przyczyną jej zdenerwowania. W schowku auta znaleźli zawiniątko z suszem roślinnym. Tester do wykrywania narkotyków wykazał, że była to marihuana. 

Z zabezpieczonej ilości można było przygotować blisko 60 porcji narkotyków. Dziewczyna do czasu przeprowadzenia czynności w sprawie została zatrzymana. Marihuana, po dokładnym zważeniu, trafiła do policyjnego depozytu, a właścicielka usłyszy zarzuty popełnienia przestępstwa. Policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy, w tym pochodzenie tej porcji marihuany. 

Przypominamy, że przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii określają odpowiedzialność karną osób dopuszczających się przestępczości narkotykowej.  Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy jest to znaczna ilość narkotyków, sprawca może trafić za kraty nawet na 10 lat. Za udzielanie innej osobie środka odurzającego, ustawa przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności. Kiedy celem udzielania jest osiągnięcie korzyści majątkowej lub osobistej, kara ta również może wynieść do 10 lat. [-]

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

poniedziałek, 05.12.2022 17:27
Handlowała trochę
Komuna piątek, 02.12.2022 15:14
Zainteresowala ich dziewczyna siedzaca w zaparkowanym samochodzie, ***** xd