NOWE FAKTY na temat zatrzymania na kłodzkim stadionie poszukiwanego. To nie był „dzieciak”!

poniedziałek, 5.9.2022 14:40 8871 7

W sobotę wieczorem opisaliśmy moment zatrzymania na stadionie kłodzkiego OSiR poszukiwanego młodego mężczyzny.  Dokonali tego policjanci po służbie. W komentarzach czytelników pojawiła się pretensja, jak można było tak potraktować „dzieciaka”. W stronę policji posypał się stek wulgaryzmów. Oto czego dziś, czyli w poniedziałek 5 września, udało nam się dowiedzieć.

Jak nas poinformowała podinspektor Wiolettta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, precyzując nasz opis samego zatrzymania,  dokonało tego dwoje policjantów. – Tak naprawdę policjanci nigdy nie są „po służbie” – podkreśliła, gdy zwróciliśmy uwagę, że funkcjonariusze w czasie wolnym bawili się na koncercie, który w sobotę wieczorem trwał na kłodzkim stadionie [moment zatrzymania opisaliśmy TUTAJ].

Kim był zatrzymany? Policja dostała nakaz doprowadzenia go do zakładu poprawczego, który wystawił III Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Kłodzku. – Młody mężczyzna został odwieziony do izby dziecka w Legnicy – powiedziała nam podinspektor Martuszewska. Na pierwszy rzut oka nie wygląda to dobrze dla policji... W sieci jedną z najłagodniejszych wymian zdań, była ta:  

– Dzieciaka w taki sposób. Żenada.
– A w jaki? Mieli go poprosić: chodź do radiowozu? Przecież by zaczął wtedy uciekać. Ogarnij się.
– To tylko dzieciak...

Sprawdziliśmy zatem, co ma na sumieniu J.H. (najpierw ustaliliśmy jego dane, ale podajemy wyłącznie inicjały imienia i nazwiska). Dlaczego trafił do „poprawczaka”? – Został umieszczony w zakładzie poprawczym za liczne czyny karalne, m.in. przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu. Korzystał z przepustki, która została odwołana przez dyrektora zakładu poprawczego, ponieważ miał przebywać u cioci w Opolu, a przebywał w Kłodzku. Odwołanie przepustki obligowało Sąd do wydania nakazu doprowadzenia – poinformowała nas sędzia Marzena Rusin-Gielniewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Świdnicy.

I tak kończy się ta historia. [kot]

Przeczytaj komentarze (7)

Komentarze (7)

Obywatel wtorek, 06.09.2022 01:03
Ma siedzieć w poprawczaku więc niech tam siedzi. Nie rozumiem jednak...
Sebastian piątek, 09.09.2022 15:31
A co zrobisz jak takie "dziecko" ciężko pobije lub zgwałci...
Anon wtorek, 06.09.2022 07:00
Słusznie
Iko wtorek, 06.09.2022 23:02
I po co to tłumaczenie, nie macie do czynienia z...
wtorek, 06.09.2022 16:28
Potraktowali go jak Igora we Wrocławiu. Szkoda .że nie użyli...
Zen poniedziałek, 05.09.2022 19:46
Odwieziony do "izby dziecka". Po co tu się rozwodzić?
Ewa poniedziałek, 05.09.2022 22:52
Postawa naszego społeczeństwa zadziwia, wieczne pretensje i niezadowolenie. Brawo...