Nowe perspektywy na dalszą współpracę [Foto]

czwartek, 9.9.2021 14:43 1289 0

Polsko-czeskie partnerstwo Gminy Bystrzyca Kłodzka oraz Miasta Usti nad Orlicą trwa już trzecią dekadę. Zaowocowało ono setkami różnorodnych działań z zakresu kultury, sportu, promocji, turystyki oraz międzypokoleniowej współpracy licznych grup społecznych.

Na przestrzeni lat nie zabrakło projektów inwestycyjnych, infrastrukturalnych czy modernizacyjnych. W każdym z działań adresatami projektów są nasi mieszkańcy, obywatele i turyści z terenu pogranicza. Pandemia przerwała na chwilę bezpośrednie kontakty obu partnerów ale nie przeszkodziła w poszukiwaniu nowych pomysłów i kierunków działań. W ubiegły weekend przedstawiciele bystrzyckiej Rady Miejskiej, w osobach Bogusławy Chmielewskiej, Mariana Adamowa oraz dyrektor MGOK Eweliny Walczak, wzięli udział w spotkaniu przygotowującym miasta do dalszej współpracy.

Spotkanie wpisało się w formułę obchodów Święta Miasta Usti nad Orlicą i było idealną okazją do zapoznania się z najnowszymi projektami inwestycyjno-społecznymi zrealizowanymi przez czeskiego partnera. Obie strony zadeklarowały chęć dalszej owocnej współpracy, z nadzieją, że najlepsze dopiero przed nami.MGOK

Dodaj komentarz

Komentarze (0)