Nowe wyposażenie JRG PSP w Bystrzycy Kłodzkiej [Foto]

czwartek, 27.5.2021 12:31 1723 0

Na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Bystrzycy Kłodzkiej odbył się uroczysty apel z okazji przekazania nowego sprzętu ratowniczego Jednostce, którym jest zbiornik wodny o pojemności 13 m3, ufundowany wspólnie przez Urząd Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka oraz Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka.

W uroczystości udział wzięli: bryg. Rafał Chorzewski - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku, st. bryg. Tomasz Szyszka - Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku, Renata Surma - Burmistrz Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka, Kazimierz Śpiewak - Nadleśniczy Nadleśnictwa Bystrzyca Kłodzka, Maciej Kruk -  Kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka.

Podczas apelu Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku wyróżnił funkcjonariusza Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Bystrzycy Kłodzkiej st. str. Tomasza Adamowa, który w dniu 26 stycznia br. w miejscowości Długopole-Zdrój, w czasie wolnym od służby, udzielał kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie leżącemu na chodniku bez zachowanych parametrów życiowych.

Słowa podziękowania od Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku usłyszeli również ogn. w st. spocz. Robert Jadwisińczak wraz z synem Aleksandrem, którzy bezinteresownie zaangażowali się w transport prywatnym pojazdem sprzętu ratowniczo-gaśniczego do działań, w miejsce trudno dostępne dla dużych gabarytowo samochodów pożarniczych, czym pomogli jednostkom ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu kłodzkiego przy pożarze pustostanu, który miał miejsce 3 kwietnia br. w miejscowości Stara Łomnica.

W ostatnim czasie w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Bystrzycy Kłodzkiej powstały również dwa nowe pomieszczenia z przeznaczeniem do dezynfekcji sprzętu medycznego oraz konserwacji sprzętu ochrony układu oddechowego. Pomieszczenia te zostały wyremontowane ze środków własnych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku. Ponadto Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu ze środków przeznaczonych na walkę z pandemią COVID-19 doposażyła pomieszczenia w stoły, szafki i półki ze stali nierdzewnej. Swoją cegiełkę w wyposażenie pomieszczeń dołożył również Urząd Miasta i Gminy w Lądku-Zdroju, dzięki któremu w pomieszczeniach znalazły się środki do dezynfekcji sprzętu medycznego, zgrzewarka i rękawy foliowe służące do pakowania umytych masek do aparatów powietrznych używanych na co dzień przez strażaków przy działaniach ratowniczych. 

Ponadto Urząd Miasta w Stroniu Śląskim doposażył Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej w Bystrzycy Kłodzkiej w drobny, ale jakże potrzebny sprzęt jakim jest bosak dielektryczny, dwie pary rękawic elektroizolacyjnych oraz śrubę lodową.


tekst: st. kpt. Bartosz Zdęga
zdjęcia: st. kpt. Bartosz Zdęga, UM w Stroniu Śląskim

Dodaj komentarz

Komentarze (0)