Nowi ochotnicy 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej wyruszyli na poligon do Kłodzka [FOTO]

wtorek, 22.11.2022 10:36 1535 9

Wyposażenie dostali we Wrocławiu, szkolą się w Kłodzku, a przysięgę złożą w Świdnicy. Potem prawie setka nowych żołnierzy 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej będzie w gotowości do niesienia pomocy naszemu regionowi. Możesz do nich dołączyć.

Wcześnie rano była rejestracja, a zaraz potem dostali umundurowanie, broń i całe niezbędne wyposażenie – w ten sposób grupa kilkudziesięciu Dolnoślązaków zaczęła swoją służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej. – Po dopełnieniu wszelkich formalności ochotnicy wyruszyli na poligon do Kłodzka. Tam przejdą szkolenie podstawowe, czyli tak zwaną „szesnastkę” – mówi ppłk Andrzej Brzozowski, dowódca zgrupowania poligonowego. 

Wśród ochotników są przedstawiciele różnych profesji, grup społecznych, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wśród nich jest m.in. ochotnik, który postanowił rozpocząć szkolenie podstawowe po raz drugi. Poprzednim razem musiał zrezygnować z przyczyn rodzinnych. – Tym razem powinno mu się udać – uśmiecha się ppłk Brzozowski. – Upór w dążeniu do celu i nie poddawanie się przeciwnościom losu to pozytywne cechy dobrego żołnierza – dodaje.

W najbliższą niedzielę do tej grupy dołączą uczestnicy tzw. ósemki, czyli szkolenia uzupełniającego dla powołanych, którzy już kiedyś służyli w Wojsku Polskim. Szkolenia podstawowe i wyrównawcze przeprowadzone zostaną na obiektach wojskowych w Kłodzku i jego okolicach. Zakończy je uroczysta przysięga, zaplanowana 3 grudnia na Rynku w Świdnicy.

Jeśli jesteś zainteresowany służbą w 16 Dolnośląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej złóż wniosek o powołanie do WOT w WCR właściwym dla twojego miejsca zameldowania osobiście lub pocztą. Wniosek możesz też wypełnić  na miejscu w WCR. Do wniosku dołącz:

  • kserokopię dowodu osobistego;
  • kserokopię dokumentu stwierdzającego posiadane wykształcenie;

Dołącz inne dokumenty, które mogą być przydatne, na przykład:

  • jeśli jesteś członkiem organizacji proobronnej – dołącz pisemne referencje członka;
  • jeśli ukończyłeś klasę mundurową – dołącz świadectwo;
  • dokumenty potwierdzające inne kwalifikacje: np.: certyfikaty językowe, ukończone kursy, szkolenia i uzyskane specjalizacje zawodowe.

Mamy świadomość, że przed podjęciem decyzji o wstąpieniu do Wojsk Obrony Terytorialnej pojawia się wiele pytań, wątpliwości, dylematów, dlatego zdecydowaliśmy o utworzeniu Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego na terenie naszego województwa. Mając na uwadze lokalny charakter terytorialnej służby wojskowej rekruterami w Mobilnych Zespołach Rekrutacyjnych są żołnierze OT, znający teren, ludzi, sytuację społeczną oraz kulturę rejonu z którego pochodzą i w którym będą wsparciem dla innych – chcących wstąpić do WOT.

Skontaktuj się z rekruterem w powiecie kłodzkim. Znajdziesz go TUTAJ.

Przeczytaj komentarze (9)

Komentarze (9)

Bogobojowy wtorek, 22.11.2022 13:46
Mnie też ten zasrany syf wzywa ponownie. Pojadę. Nasram na...
Qla środa, 23.11.2022 09:43
Zrobiłeś mi dzień heheheh Popłakałem się ze śmiechu
środa, 23.11.2022 08:35
Bez urazy, ale kto Cię wzywa? Wcześniej pisałeś, że się...
Bogobojowy środa, 23.11.2022 09:28
No widzisz. Bolszewicka armia wzywa nawet takie jednostki jak ja....
środa, 23.11.2022 10:37
Tylko, że Polska nie ma powodu by walczyć z Rosją...
środa, 23.11.2022 16:31
to też i Polacy nie mają wrogów poza granicami, Ma...
wtorek, 22.11.2022 15:18
Zbuczyn
wtorek, 22.11.2022 12:53
Ten pomiar obwodu głowy - trochę jak sprawdzanie kto jest...
Brawo wtorek, 22.11.2022 13:28
Raczej mierzenie jak ma się pusto w głowie.