Nowoczesne nowe sale sportowe w liceum w Kłodzku

czwartek, 15.9.2022 16:54 226 0

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku prowadzonym przez Powiat Kłodzki, zostały oddane do użytku nowo wyremontowane sale sportowe. Wyposażone są w 12 nowoczesnych stacjonarnych rowerów treningowych oraz duży zestaw do różnego typu ćwiczeń siłowych i rozciągających.

Nowe sale powstały w miejscu byłej szatni uczniowskiej. Realizacja tego zadania była możliwa dzięki aktywności uczniów szkoły, którzy na przełomie 2021/2022 roku, wzięli udział w konkursie organizowanym przez Wojewodę Dolnośląskiego p.n.: Szkoła Live – jesteśmy na tak, który miał na celu promocję szczepień przeciw COVID-19. Szkoła zajęła w tym konkursie pierwsze miejsce zdobywając zarazem 10 tysięcy złotych nagrody. Około drugie tyle tej kwoty udało się dyrektorowi szkoły Marcinowi Klimaszewskiemu wygospodarować w ramach budżetu. W tym momencie kłodzkie LO jest jedną z najlepiej wyposażonych sportowo szkół w powiecie.

W otwarciu nowych sal uczestniczyli z ramienia powiatu Maciej Awiżeń, starosta kłodzki oraz Piotr Marchewka, etatowy członek zarządu powiatu kłodzkiego. Powstanie sal było możliwe również dzięki wielkiemu zaangażowaniu w remont pana Dariusz Doleckiego, pracownika szkoły, który przez dwa miesiące remontował te pomieszczenia. Dziękujemy. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)