Nowy klub seniora w Dusznikach-Zdroju otwarty [Foto]

wtorek, 15.6.2021 12:37 3065 1

W poniedziałek, 14 czerwca w Duszniakch-Zdroju uroczyście otwarto nowy klub seniora. Placówka mieści się na parterze budynku przy ul. Orlickiej 8 i zarządzana będzie przez Ośrodek Pomocy Społecznej.

Uroczystego przecięcia wstęgi wraz z burmistrzem Piotrem Lewandowskim dokonali: senator RP, Aleksander Szwed, zastępca burmistrza, Karolina Łuszczki, przewodnicząca Rady Miejskiej, Aleksandra Hausner-Rosik oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, Elżbieta Paluch.

Nowy Klub Seniora powstał w ramach programu Senior+ i kosztował 188 tys. zł z czego 150 tys. to pozyskane dofinansowanie. Miejsce to posiada kompletnie wyposażoną kuchnię, kącik multimedialny z telewizorem i stacją komputerową z dostępem do internetu, strefę aktywności m.in. z orbitrekiem, rowerkiem treningowym, drabinką i lustrami oraz nowe sanitariaty dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Jestem przekonany, że miejsce to przyczyni się do aktywizacji i integracji dusznickich seniorów, którzy mają od teraz odpowiednie miejsce do wykonywania swoich aktywności - komentuje burmistrz Dusznik-Zdroju, Piotr Lewandowski. 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Obserwator wtorek, 15.06.2021 13:09
I co dla seniorów :joga , gimnastyka , wycinanki i...