Odpowie za przywłaszczenie cudzego telefonu

piątek, 13.8.2021 14:30 906 1

Za przywłaszczenie znalezionego w telefonu komórkowego odpowie 19-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Mężczyzna znalazł telefon warty 700 zł. W Bystrzycy Kłodzkiej i go zatrzymał. Teraz za swoje postępowanie odpowie karnie. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Policjanci z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej Policji w Kłodzku ustalili mężczyznę, podejrzanego o przywłaszczenie telefonu komórkowego o wartości 700 złotych. Podejrzany, to 19 – letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego.

Jak ustalili funkcjonariusze, zajmujący się tą sprawą, telefon należał do mieszkańca Bystrzycy Kłodzkiej, który w ubiegłym miesiącu  pozostawił go na ławce w parku. Idący przez park mężczyzna znalazł telefon i zabrał go. Atrakcyjność telefonu sprawiła, że mężczyzna zamiast zgłosić ten fakt w jednostce Policji lub oddać telefon do biura rzeczy znalezionych, postanowił zachować go dla siebie. Policjanci ustalili, że mężczyzna po znalezieniu telefonu wyciągnął kartę i schował go w swojej altance.

Policjanci odzyskali telefon, a 19-latek wczoraj usłyszał zarzut przestępstwa przywłaszczenia. Teraz telefon wróci do właścicielka, natomiast podejrzany za czyn, którego się dopuścił będzie odpowiadać karnie.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdą znalezioną rzecz należy oddać właścicielowi ewentualnie przekazać ją do Biura Rzeczy Znalezionych lub do jednostki Policji. Zatrzymując znalezioną rzecz, osoba taka naraża się na odpowiedzialność karną.

Pamiętajmy, że przywłaszczenie cudzego mienia uzyskanego w dowolny sposób - nawet przez znalezienie – według Kodeksu karnego jest przestępstwem. W myśl art. 284 kodeksu karnego każdemu kto przywłaszcza rzecz znalezioną grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 3 lat.
 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

piątek, 13.08.2021 19:19
Znalezione i kradzione