Przywłaszczenie i paserstwo – za to odpowiedzą kobiety, które połasiły się na znaleziony w Kłodzku telefon

czwartek, 24.11.2022 12:26 2119 2

29-letnia kobieta znalazła w kłodzkiej restauracji telefon komórkowy i dała go swojej 37-letniej siostrze. Teraz obie odpowiedzą za to przed sądem.

Do zdarzenia doszło na początku listopada w Kłodzku. Policjanci zostali powiadomieni przez mieszkankę miasta o utraceniu należącego do niej telefonu komórkowego o wartości… 4 tys. zł. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że pozostawiła telefon w restauracji. Gdy zorientowała, że nie ma aparatu, zaczęła go szukać. Nie odniosło to skutku i zawiadomiła policję.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego kłodzkiej komendy ustalili, że jakaś osoba używa tego telefonu, korzystając z innej karty SIM. W wyniku podjętych czynności  operacyjnych namierzyli ją. Policjanci ustalili, że 29-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego znalazła telefon, zabrała go i po wyciągnięciu karty dała go swojej siostrze. Prezent był tak atrakcyjny, że 37-latka go przyjęła, choć wiedziała, że nie była to własność siostry. Była jednak bardzo zaskoczona wizytą funkcjonariuszy w miejscu jej zamieszkania. Policjanci zabezpieczyli utracony telefon, który wróci do właścicielki. 

W wyniku prowadzonego postępowania przygotowawczego zarzuty przywłaszczenia usłyszała 29-latka, a zarzuty przestępstwa paserstwa zostały przedstawione jej starszej siostrze.

Policjanci przypominają jednocześnie, że znalezienie przedmiotu i zatrzymanie go jest czynem niezgodnym z prawem, kwalifikowanym jako przywłaszczenie.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:
czwartek, 01.01.1970 01:00
Karać surowo I jeszcze raz Karać!
czytelnik czwartek, 24.11.2022 22:02
Znalezione nie kradzione. Znalez i oddac ****om? Moj telefon, do...
czwartek, 24.11.2022 12:47
Karać surowo I jeszcze raz Karać!