komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

Oświadczenie dyrektor ZSP Lewin Kłodzki

wtorek, 2.7.2019 18:27 , komentarze: 29 , odsłony: 11543
kategorie artykułu:

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lewinie Kłodzkim odniosła się do artykułu, jaki 27 czerwca pojawił się na łamach portalu Doba.pl. Jego tematem było trwające blisko 2,5 godziny posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Gminy Lewin Kłodzki, podczas którego rozpatrywana była skarga w sprawie chorej na cukrzycę uczennicy. Poniżej publikujemy treść oświadczenia. 

O sprawie pisaliśmy TUTAJ

OŚWIADCZENIE 

W związku z artykułem zamieszczonym przez portal Doba.pl pt. „Komisja rozpatrywała skargę w sprawie chorej na cukrzycę uczennicy” jestem zmuszona do złożenia oświadczenia dotyczącego opisywanej sprawy:

- posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Gminy Lewin Kłodzki odbyło się 27 maja 2019r., a podczas niego komisja uznała skargę za bezzasadną, ponieważ po wysłuchaniu stron i zapoznaniu się z dokumentacją nie znalazła uchybień w pracy dyrektora szkoły, a nie jak twierdzi Pani Lęgowicz, że "Komisja uznała skargę za bezzasadną, ponieważ pani dyrektor powiedziała, że dziecko nie zgłosiło nauczycielowi tego, że chce zmierzyć cukier i tym samym nie zachowało procedur"

- w artykule zabrakło informacji, którą powinna znać opinia publiczna, że szkoła ma wdrożone procedury postępowania z dzieckiem chorym na cukrzycę (strona internetowa szkoły https://zsplewinklodzki.edupage.org/). Nieprawdą jest wypowiedź Pani Aleksandry Lęgowicz: "Takich procedur jednak nigdy nie było", chociaż w innym miejscu twierdzi, że: "O procedurach (...) córka została poinformowana przez wychowawcę na tydzień przed posiedzeniem tej komisji".

- wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły zostali przeszkoleni w zakresie opieki nad dzieckiem z cukrzycą typu 1: „Przedszkole i szkoła przyjazne Diabetykom!” organizowane przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę Diabetycy.eu. Każdy z wychowawców dziecka przeszedł szkolenie "Dziecko z cukrzycą w szkole” organizowane przez DODN Wrocław. Pielęgniarka szkolna posiada certyfikat ukończenia kursu specjalistycznego w zakresie „ Edukator w cukrzycy”. Przy wejściu do klasy znajduje się tablica informacyjna dotycząca cukrzycy typu 1, w październiku 2018 odbyło się z inicjatywy dzieci spotkanie mamy chorego dziecka z uczniami klasy IV na temat cukrzycy.

- szkoła umożliwia dziecku wypicie napoju i zjedzenie posiłku w trakcie lekcji, wykonanie pomiaru poziomu cukru, częstszych wyjść do toalety, nauczyciele przypominają dziecku o konieczności zabrania ze sobą słodkiego posiłku, glukometru, nakłuwacza czy pasków. Dziecko może dzwonić do mamy z własnego telefonu a gdy pojawiają się kłopoty z kontaktem, do rodzica dzwoni sekretariat szkoły. Nie prawdą są słowa Pana Witolda Fydrycha, że: "szkolenia przyniosły tylko listy obecności i certyfikaty, a realnej pomocy nie ma”. Nieuprawnione jest też zamieszczenie jedynie informacji od Pana Witolda Fydrycha, że:„ Uczennica ma 11 lat a szkoła stwarza jej problemy związane z chorobą”.

- Początkowo podczas posiedzenia komisji matce dziecka nie udzielono głosu jednak Pani Lęgowicz później wypowiadała się kilkakrotnie, odpowiadając na pytania członków komisji (dokumentacja – nagranie z posiedzenia dostępne w Urzędzie Gminy Lewin Kłodzki).

- wypowiedź Pani Lęgowicz dotycząca przekazywania informacji o problemach dziecka dyrektorowi szkoły nie jest prawdziwa. Rodzic napisał SMS do dyrektora w listopadzie 2018r. następnie wypisał dziecko z zajęć religii –grudzień 2018r. Dyrektor pisemnie zaprosił rodzica na spotkanie w celu wyjaśnienia sprawy ale rodzic nie skorzystał z zaproszenia. W styczniu 2019r. Pani Lęgowicz pisze kolejne pismo a dyrektor szkoły kolejny raz zaprasza do rozmowy, jednak rodzic nie przychodzi ale na początku marca 2019 kieruje skargę do: Biskupa Diecezji Świdnickiej, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, powiadamia Stowarzyszenie „Słodka jedynka” ,że dziecko w listopadzie 2018r. „zostało narażone na utratę zdrowia i życia”.

- ponadto na komisji, ja jako dyrektor szkoły, przedstawiłam pismo, które podpisane zostało przez 26 rodziców w sprawie sprzeciwu wobec oskarżeń kierowanych pod adresem nauczyciela przez Panią Lęgowicz.

Z powodu braku w artykule wszystkich informacji na temat sytuacji, która miała miejsce na posiedzeniu komisji, wnoszę o zmieszczenie moich uwag. Ich brak spowodował falę negatywnych komentarzy, postawił w złym świetle nie tylko dyrektora szkoły ale całą społeczność szkolną. Pragnę podkreślić, że każdy może się zwrócić o dostęp do nagrania z posiedzenia komisji.

Justyna Szełęga
Dyrektor ZSP Lewin Kłodzki

 

 

 

Wasze komentarze

Moj brat ma cukrzyce t 1 w szkole nigdy nauczyciele...
wtorek, 02.07.2019 19:41 autor: Pops
Pewnie nie uczęszcza na lekcje religii.
niedziela, 07.07.2019 13:28 autor:
Powiem tak: Gdyby taka sytuacja trafiła na mnie, to nauczyciel...
wtorek, 02.07.2019 20:43 autor: Bogobojowy
Czytania ze zrozumieniem brak
wtorek, 02.07.2019 21:03 autor: B
Bogobojny żenada i słoma
wtorek, 02.07.2019 21:26 autor: Heniek
Jaki Bogobojny? Potrafisz czytać?? Poza tym, czytanie ze...
środa, 03.07.2019 07:14 autor: Bogobojowy
Szukam tego cytatu i ślepa jestem bo nie widzę
środa, 03.07.2019 12:40 autor: B
Wejdź w link podany w artykule ;)
środa, 03.07.2019 12:42 autor: Bogobojowy
niedziela, 12.7.2020 14:08
66
piątek, 10.7.2020 12:06
32
środa, 8.7.2020 17:45
381
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele