Otwarcie Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Żelaźnie [Foto]

piątek, 26.11.2021 23:43 952 0

Na ten obiekt mieszkańcy czekali ponad 20 lat. W czwartek, 25 listopada br. w Żelaźnie oddano do użytku nowo wybudowane Centrum Biblioteczno-Kulturalne.

- To kolejny obiekt kulturalny, który otwieramy w gminie Kłodzko w tym roku, bo oddaliśmy już do użytku 6 świetlic tematycznych, Dom Ludowy w Szalejowie Dolnym, a teraz przyszedł czas na długo wyczekiwany przez mieszkańców obiekt w Żelaźnie - mówi Zbigniew Tur, wójt gminy Kłodzko. - Mieszkańcy czekali na ten obiekt ponad 20 lat. W Radzie Gminy byłem od 2006 roku i z tego co pamiętam to na każdym zebraniu ten temat był poruszany. Były pomysły, projekty i miała rozpocząć się budowa. Niestety powodzie, który nawiedziły Żelazno uniemożliwiły tę inwestycję. Dopiero w 2019 roku zaprojektowaliśmy na tej działce ten obiekt, potrzebny był montaż finansowy i dzięki dofinansowaniu z rezerwy ogólnej premiera w wysokości 1,5 mln zł udało się go wybudować.

Budowa rozpoczęła się późną jesienią 2019 roku. W środku znajduje się duża sala, gdzie będą mogły odbywać się różnego typu wydarzenia, zaplecze kuchenne oraz biblioteka, która przeniesiona została ze szkoły. W najbliższym czasie planowane jest także zagospodarowanie terenu znajdującego się przy centrum. 

-  Mając na uwadze ogromne zaangażowanie mieszkańców Żelazna w pracach społecznych liczę, że wspólnymi siłami zagospodarujemy także teren obok na działkę rekreacyjną z altaną, grillem i placem zabaw - mówi wójt gminy Kłodzko.

Całkowity koszt budowy Centrum Biblioteczno-Kulturalnego to 2 270 000 złotych. Obiektem zarządza Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)