komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 19 marca 2019

Józefa, Bogdana

Patrole na stokach [Foto]

piątek, 11.1.2019 11:20 , komentarze: 0 , odsłony: 599
kategorie artykułu:

Po raz kolejny na Czarnej Górze, w Zieleńcu i Rzeczce miłośnicy sportów zimowych mogą spotkać, poza patrolami prewencyjnymi, policyjne patrole narciarskie, które będą czuwać nad ich bezpieczeństwem. 

Policjanci powiatu kłodzkiego, aby zapewnić bezpieczeństwo miłośnikom sportów zimowych pełnią służbę również na stokach. Policjanci patrolują nie tylko nartostrady, ale także ich okolice, drogi dojazdowe i parkingi. Podstawowym zadaniem policjantów na stokach narciarskich jest działanie prewencyjne, mające wpływ na bezpieczeństwo na zorganizowanych terenach narciarskich. 

Do patroli narciarskich kierowani są policjanci posiadający doświadczenie narciarskie, a do ich zadań należy przede wszystkim czuwanie nad bezpieczeństwem turystów oraz porządkiem publicznym. Policyjne patrole narciarskie zwracają uwagę na osoby , które swoim zachowaniem narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników sportów zimowych, a zwłaszcza na pijane osoby poruszające się na stokach. 

Na terenie ośrodków narciarskich służbę pełnią także patrole piesze, które m.in. poprzez kontrole parkingów zapobiegają włamaniom i kradzieżom pojazdów oraz zwracają uwagę na pozostawiony bez opieki sprzęt narciarski. 

Aktywne działania patroli pieszych, a także zmotoryzowanych, współdziałanie z innymi służbami , objęcie nadzorem rejonów okolicznych punktów gastronomicznych, bazy noclegowej oraz punktów wypoczynkowych, gdzie narciarze bez nadzoru pozostawiali swój sprzęt sportowy przyczyni się do poprawy poczucia bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że od naszego zachowania na stoku zależy bezpieczeństwo nasze i innych osób. Przestrzegajmy regulaminu korzystania z urządzeń i tras zjazdowych. Ponadto policjanci zwracają uwagę na konieczność respektowania znaków narciarskich ustawionych na trasach zjazdowych.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami wynikającymi z stawy o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach, osoby do 16 roku życia uprawiające narciarstwo lub snowboard na stoku (zorganizowanym terenie narciarskim) mają obowiązek używania w czasie jazdy kasków ochronnych. 
Należy pamiętać również ,że zabroniona jest jazda na stoku w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Osoba taka może nie zostać wpuszczona na stok lub może zostać z niego wyproszona przez zarządzającego (zorganizowanym terenem narciarskim) jeśli jej zachowanie wyraźnie wskazuje, że jest pod wpływem któregoś z tych środków. 

 

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 55 min temu
wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
niedziela, 17.3.2019 19:28
piątek, 15.3.2019 12:02
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork