komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 1 marca 2021

Antoniny, Radoslawa

Pijani kierowcy na drogach powiatu

środa, 17.2.2021 12:05 , komentarze: 0 , odsłony: 363
kategorie artykułu:

W ubiegłą sobotę na terenie powiatu kłodzkiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. 64-latek, który miał 1,7 promila alkoholu w organizmie, natomiast 44-latek miał 0,7 promila. Nieodpowiedzialni kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku w ciągu jednego dnia zatrzymali 2 nieodpowiedzialnych kierowców. Zdecydowali się oni na jazdę swoimi samochodami osobowymi pod wpływem alkoholu. Pierwszym nietrzeźwym kierującym był 64-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który o godz. 16 został zatrzymany w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu kierującego okazało się, że miał on 1,7 promila alkoholu.  Natomiast 0,7 promila alkoholu w organizmie wskazało urządzenie u 44-latniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, który w takim stanie zdecydował się na jazdę samochodem.  Został on zatrzymany  o godz.14.45 na terenie naszego powiatu. Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwym kierującym prawa jazdy. Teraz za swoje  zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele