komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 9 marca 2021

Franciszki, Brunona

Pijany Czech, Polak z podrobionym prawem jazdy, zatrzymana cudzoziemka - interwencje kłodzkiej straży granicznej

czwartek, 21.1.2021 12:17 , komentarze: 0 , odsłony: 2916
kategorie artykułu:

Pomimo braku kontroli granicznych na granicy wewnętrznej Unii Europejskiej funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców i kontrolują osoby w celu ujawnienia popełnianych przestępstw i wykroczeń.

fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

 

 

Podczas ostatnich kontroli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kłodzku ujawnili kierowcę, który „wydmuchał” ponad 3 promile alkoholu. Zatrzymanie pijanego kierowcy było możliwe dzięki spostrzegawczości funkcjonariuszy patrolu SG. Kierowcy – obywatelowi Czech uniemożliwiono dalszą jazdę ulicami Kłodzka. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, po tym jak podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. Analiza stanu trzeźwości 35-latka wykazała przeszło 3 promile. Dalsze postępowanie prowadzi policja.

Natomiast ubiegłotygodniowe kontrole przeprowadzone przez funkcjonariuszy z tej placówki skutkowały ujawnieniem cudzoziemca, którego pobyt na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej jest niepożądany.

Przeprowadzona w Jelczu-Laskowicach kontrola legalności pobytu wobec obywatelki Ukrainy pozwoliła ustalić, że jest osobą niepożądaną na terytorium naszego kraju. Wobec cudzoziemki wszczęto postępowanie administracyjne i wydano jej decyzję na podstawie której musi opuścić terytorium Polski. Jej ponowny wjazd na obszar państw strefy Schengen możliwy będzie za 3 lata.

Natomiast 11 stycznia funkcjonariusze Placówki SG w Kłodzku zatrzymali do kontroli auto osobowe. W trakcie sprawdzania dokumentów jego kierowca okazał funkcjonariuszom podrobione na wzór oryginalnego ukraińskie prawo jazdy. Teraz 47-letni Polak odpowie za popełnione przestępstwo.

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 15 godz temu
2
czwartek, 4.3.2021 09:13
6
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele