komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Pijany kierowca groził, znieważył i naruszył nietykalności cielesną funkcjonariuszy podczas interwencji

środa, 13.1.2021 16:43 , komentarze: 15 , odsłony: 4937
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, wypowiadanie gróźb, znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej policjantów podczas i w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych. Zatrzymany słyszał już zarzuty w tej sprawie. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd.

- Do interwencji doszło kilka dni temu na terenie jednej z miejscowości powiatu kłodzkiego. Dyżurny Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej otrzymał zgłoszenie o samochodzie pozostawionym przy rowie, który swoim położeniem częściowo blokował przejazd. Policjanci we wskazanym miejscu zauważyli samochód osobowy, a w nim śpiącego kierowcę. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy chciał uciekać, lecz mundurowi udaremnili mu ten pomysł. Wówczas mężczyzna, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu, zaczął się agresywnie zachowywać. Kopał policjantów, a ponadto jednego z nich odpychał i szarpał za mundur. W trakcie interwencji znieważał funkcjonariuszy i wypowiadał groźby pozbawienia życia w ich kierunku. Agresor został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - informuje podinspektor Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Dotyczą one kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, kierowania gróźb karalnych oraz znieważenia funkcjonariuszy. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

Wasze komentarze

Gdyby nie miał dostępu do alkoholu to nie jechał by...
piątek, 15.01.2021 00:30 autor: Kierowca
Kopnął by milicjantów to by liczył na nogach ślady odbitych
czwartek, 14.01.2021 08:05 autor: kłodczanin
Akcja na medal - koleś kimał w swoim aucie a...
środa, 13.01.2021 20:50 autor: Borewicz
W nagrodę dać mu szczepionkę.
środa, 13.01.2021 18:27 autor: Pinokio.
wczoraj, 8 godz temu
poniedziałek, 18.1.2021 11:25
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele