Pirat drogowy pruł 113 km na godzinę w terenie zabudowanym. Wpadł!

czwartek, 1.9.2022 20:14 555 1

Przez trzy najbliższe miesiące nie będzie mógł kierować pojazdami 40-letni mężczyzna, którego zatrzymali policjanci do kontroli drogowej na terenie gminy Bystrzyca Kłodzka. W terenie zabudowanym pędził on swoim autem z prędkością 113 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, wystawili mandat oraz punkty karne.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku dbając o bezpieczeństwo na drogach codziennie kontrolują prędkość kierujących. Mandaty karne w przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości zaczynają się od 800 złotych, a wcześniej maksymalny wymiar kary wynosił do 500 złotych.           

Policjanci  kłodzkiej drogówki w Nowej Rudzie zatrzymali do kontroli 40-letniego mężczyznę. Kierowca w terenie zabudowanym jechał samochodem z prędkością 113 km na dozwolonej „pięćdziesiątce”. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, nałożyli mandat karny w wysokości 2 tys. złotych. Kierujący za popełnione wykroczenie otrzymał również 10 punktów karnych.

– Przypominamy, że kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy – informuje podinspektor Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. – Obecny taryfikator za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 55 km/h  w obszarze zabudowanym przewiduje grzywnę – mandat karny w wysokości do 1500 złotych. Ponadto kierującemu za popełnione wykroczenie naliczane są punkty karne.

Brawurowa jazda czy chwila nieuwagi mogą stać się przyczyną tragedii na drodze. Czasem kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

SK piątek, 02.09.2022 09:08
brawo Policja !!