Płachytka i Nowaczewski na piątym miejscu w Marma 30. Rajdzie Rzeszowskim [Foto]

środa, 11.8.2021 17:05 2014 0

Dwadzieścia punktów - najwięcej w tym sezonie – wywożą z Rzeszowa Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski. Załoga Poliamid Rally Team uplasowała się na piątym miejscu w Marma 30. Rajdzie Rzeszowskim (5-7 sierpnia). W niezwykle trudnych warunkach, jakie panowały podczas tegorocznej edycji zawodów, duet Płachytka i Nowaczewski po raz kolejny wykazali się dojrzałą i skuteczną jazdą.

Trzydziesta, jubileuszowa edycja Rajdu Rzeszowskiego stała pod znakiem intensywnych opadów deszczu. Załamanie pogody w piątek i w sobotę spowodowało, że odcinki składające się na pierwszy etap zawodów stały się wyjątkowo śliskie, a przyczepność była niezwykle trudna do przewidzenia, za sprawą błota zalegającego w wielu miejscach na trasie. Po ustaniu opadów, słońce zdołało przesuszyć większość dystansu prób zaplanowanych na sobotę, ale nadal w wielu partiach zawodnicy musieli uważać na błoto czy wilgotny asfalt.

Organizatorzy przygotowali i przeprowadzili 11 prób o łącznej długości ponad 150 km. Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski wszystkie z nich ukończyli w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej zawodów. Podczas pierwszego etapu awansowali o pięć pozycji i ukończyli go tuż za podium, inkasując dodatkowe punkty do klasyfikacji mistrzostw. Drugi dzień rywalizacji nie był aż tak udany, ale Płachytka i Nowaczewski ponownie zdobyli dodatkowe punkty i ukończyli całe zawody na wysokim, piątym miejscu.

Po Marma 30. Rajdzie Rzeszowskim Płachytka i Nowaczewski dopisali do swojego konta 20 punktów. Po czterech rundach reprezentanci Poliamid Rally Team zajmują siódme miejsce w klasyfikacji krajowego czempionatu. Wynik z Rzeszowa pozwolił im nieco zmniejszyć stratę do podium tabeli mistrzostw.

Kolejnym startem Poliamid Rally Team będzie Rajd Śląska (10-11 września).

Poliamid Rally Team w Rajdzie Rzeszowskim – 4. runda ProfiAuto RSMP 2021 w liczbach:

10. Byśkiniewicz/Cieślar (Ford Fiesta Rally3) +6:33,5 s

Punktacja ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2021 po Marma 30. Rajdzie Rzeszowskim (runda 4/7):