Pływacy HS Team Kłodzko wśród najlepszych w Polsce

poniedziałek, 17.12.2018 20:20 7025 2

Znakomita forma pływaków HS Team Kłodzko. Podczas zorganizowanych w Nowej Rudzie, Zimowych Mistrzostw Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego reprezentanci klubu po raz kolejny zajęli czołowe miejsca, a dwie zawodniczki znalazły się wśród dziesięciu najlepszych pływaczek w Polsce. Wyróżnienie za swoją pracę, a co z tym idzie, wyniki HS Team Kłodzko otrzymał również trener, Henryk Szydłowski.

To już kolejny powód do zadowolenia z wykonanej pracy i efektów w postaci wyników i medali. Dwa złote medale (na 200 m stylem klasycznym z czasem 3.04:20 oraz na 50 m stylem klasycznym z czasem 37.54) otrzymała Maja Poręba. Zawodniczka HS Team Kłodzko zdobyła również srebrny medal  na 100 m stylem klasycznym. Za swoje wyniki, Maja Poręba wraz z trenerem otrzymała wyróżnienie za miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych pływaczek w Polsce, rocznik 2007 (TOP 10 Polska).

Dwa złote medale (na 50 m stylem motylkowym 34.56 s. i na 200 m stylem zmiennym) wywalczyła również Marysia Wierzbicka. Pływaczka otrzymała również srebrny medal startując na 100 m stylem motylkowym, uzyskując rewelacyjny czas 1.24:35 s., co lokuję Marysię na czołowym miejscu w rankingu TOP 10 Polska.

Dwa srebrne medale, startując na na 100 m stylem grzbietowym oraz na 200 m stylem grzbietowym, zdobył Pascal Blacheta. Zdobył on także brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym.

Sztafeta 11-latków 4 x 50 m stylem zmiennym, w składzie: Kornelia Rogóż, Maja Poręba, Maria Wierzbicka i Hanna Lewicka zdobyła srebrny medal.

HS Team Kłodzko zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej w roczniku 2007. Dobre występy zaliczyli także Anna Konopacka, Mikołaj Szewczun i Mikołaj Woźniak.