Po zabójstwie ojca zadzwoniła na policję i zgłosiła zgon. Zapadł wyrok

środa, 10.8.2022 13:49 3851

Na 15 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Świdnicy kobietę, która w kwietniu 2021 roku w Polanicy-Zdroju zabiła swojego ojca. Wyrok jest nieprawomocny. Sprawa trafiła do sądu apelacyjnego.

Przypomnijmy, do tragedii doszło 30 kwietnia ubiegłego roku w jednym z mieszkań w Polanicy-Zdroju. Z wyjaśnień, które złożyła kobieta wynikało, iż najpierw uderzyła ona ojca patelnią w głowę, później zadała mu klika ciosów nożem, a na końcu przyduszała go rękami w okolicy szyi. 

W momencie zdarzenia w mieszkaniu przebywał tylko 58-latek i jego córka. Kobieta, po upływie kilkunastu godzin od dokonania zbrodni, sama zadzwoniła na policję i zgłosiła zgon 58-letniego ojca. Po obserwacji w zakładzie zamkniętym biegli orzekli, iż w chwili zdarzenia była ona poczytalna. 

Sąd Okręgowy w Świdnicy, po przeprowadzeniu postępowania dowodowego, uznał oskarżoną winną popełnienia przestępstwa zbrodni zabójstwa i  wymierzył jej karę 15 lat pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny. Sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia przed sądem apelacyjnym.