komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 13 kwietnia 2021

Przemyslawa, Hermenegildy

Podał się za pracownika banku i poprosił o zainstalowanie aplikacji, a następnie podjął próbę zaciągnięcia pożyczki

środa, 7.4.2021 09:46 , komentarze: 8 , odsłony: 2177
kategorie artykułu:

Policjanci z powiatu kłodzkiego ostrzegają przed oszustami podającymi się za pracowników banku. Drogą telefoniczną oszust uzyskuje dostęp do pieniędzy na koncie swojej ofiary lub próbuje zaciągnąć pożyczkę.

- Do 23-letni mieszkanki powiatu kłodzkiego  zadzwonił oszust podający się za pracownika banku i poinformował, że z  jej konta bankowego podjęto próbę przeprowadzenia nieautoryzowanej transakcji. W związku z zaistniałą sytuacją kobieta, na prośbę mężczyzny podającego się za przedstawiciela banku, zainstalowała wskazaną przez niego aplikację. Oszust posiadając dane podjął próbę zaciągnięcia pożyczki w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na szczęście kobieta zorientowała się, że ma do czynienia z przestępcą i powiadomiła policję oraz bank - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinspektor Wioletta Martuszewska.


https://pixabay.com/pl/

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, że  pracownicy banku nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta, a także  kodu autoryzacyjnego. Ponadto nie polecają instalowania jakichkolwiek aplikacji, z której mogą wykonywać operacje na koncie klienta. O tego rodzaju  próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast powiadomić bank i policję.

 

 

Wasze komentarze

Jakby się zoorientowała to by go złapali a tak dupa...
sobota, 10.04.2021 21:59 autor: Dupa tam
poniedziałek, 12.4.2021 12:16
5
czwartek, 8.4.2021 08:56
14