Podczas kontroli drogowej ujawniano narkotyki

wtorek, 11.1.2022 10:23 1785 2

Kolejne narkotyki zostały ujawnione podczas kontroli drogowej przez policjantów z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie. Tym razem funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, która trafiła do policyjnego depozytu. Zatrzymany został 22-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który był w posiadaniu środków odurzających, grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

- Funkcjonariusze prewencji podczas nocnego patrolu na terenie Nowej Rudy wylegitymowali mężczyzn, którzy siedzieli w zaparkowanym samochodzie osobowym. Zachowanie jednego z nich było bardzo nerwowe. Policjanci podczas kontroli w kieszeni bluzy młodego mężczyzny znaleźli zawiniątko z suszem roślinnym. Wstępnie przeprowadzone badanie wykazało, że jest to marihuana.  Środki odurzające zostały zabezpieczone, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 22-latek usłyszał już zarzut przestępstwa posiadania narkotyków, do którego się przyznał - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinspektor Wioletta Martuszewska.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków, a także co mężczyzna, który usłyszał już zarzuty, zamierzał zrobić z narkotykami.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 więzienia, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Fuck LGBT czwartek, 20.01.2022 17:28
No faktycznie sukces policji. Chłopaki chcieli sobie spokojnie bucha ściągnąć...
obiektyw wtorek, 11.01.2022 13:49
Szokiem byłaby wiadomość o treści: "Wczoraj zatrzymano do kontroli kierowcę...