Podpisano umowę współpracy pomiędzy gminą Duszniki-Zdrój a Akademią Muzyczną we Wrocławiu

poniedziałek, 21.6.2021 13:12 1879 0

W sobotę, 19 czerwca w Teatrze Zdrojowym im. F. Chopina w Dusznikach-Zdroju podpisany został list intencyjny pomiędzy gminą miejską Duszniki-Zdrój a Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. 

- Ze strony Akademii gwarantujemy nasz potencjał kadrowy, instytucjonalny, aby tu, w Dusznikach, organizować koncerty, spektakle, a także kursy interpretacji, konferencje, wykłady, prelekcje, które będą przybliżać sztukę muzyczną zarówno mieszkańcom, jak i gościom, którzy tu przybywają. Prawdą jest, że współpracujemy od lat. Mieliśmy przyjemność organizowania w Dusznikach różnego rodzaju kursów pianistycznych, wokalnych, gry na instrumentach dętych, nie mniej jednak nigdy współpraca z Dusznikami nie miała charakteru systemowego. Każde działanie uwzględniane było odrębnie, nie zawsze wiedzieliśmy, czy ono będzie mogło się odbyć, czy tu po stronie ówczesnych osób zarządzających i miastem, i instytucją kultury, będzie wola kontynuacji tej współpracy. Ten list gwarantuje, że współpraca będzie stała, a po drugie znacząco ją rozszerza o nowe obszary. Cieszymy się z tego, bo dla naszej młodzieży możliwość występu na profesjonalnej scenie pięknego Dworku Chopina jest niezwykle cennym doświadczeniem - mówi prof. dr hab. Krystian Kiełb.

Podpisanie listu ma na celu zawiązanie współpracy przy krzewieniu kultury i edukacji muzycznej, doskonaleniu jakości procesu dydaktycznego, promocji młodych artystów i wymiany doświadczeń kulturalnych.

- List intencyjny mówi o wielu różnych aspektach. Nie mówimy tutaj tylko i wyłącznie o wydarzeniach kulturalnych, które będą ogólnie dostępne dla mieszkańców i gości, ale mówimy też o kursach, warsztatach czyli części stricte edukacyjnych akademii - mówi Piotr Lewandowski, burmistrz Dusznik-Zdroju. - Współpraca trwała już wiele lal była jednak trochę nieuregulowana, od czasu do czasu. Udało nam się spotkać z rektorem i to wyszło z obu stron. Podczas rozmowy urodził się pomysł, abyśmy to sprofesjonalizowali i nawiązali współpracę systemową. Cieszę się bardzo, bo samo uczestnictwo Akademii Muzycznej we Wrocławiu w życiu kulturalnym Dusznik na pewno wzbogaci naszą ofertę i doda prestiżu  - dodaje. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)