Podsumowanie projektu "Międzylesie - Twój pomysł na kulturę"

poniedziałek, 15.12.2014 10:14 2253 0

W listopadzie, spotkaniem w bibliotece i promocją „Kalendarza Międzyleskiego” oraz przygotowaniem raportu do Narodowego Centrum Kultury, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu zakończył realizację projektu „Międzylesie – Twój pomysł na kulturę”.  Poza inicjatywami, kalendarzem i pomysłami na dalsze działania, w ramach projektu powstał między innymi wirtualny spacer google po Ośrodku Kultury.

Projekt oficjalnie podsumowany został 26 października spotkaniem otwartym z mieszkańcami. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zgromadziło na sali Ośrodka Kultury ponad sto osób. Był tam między innymi animator z Narodowego Centrum Kultury, który pogratulował pomysłodawcom inicjatyw, a Ośrodkowi Kultury sprawnej organizacji i realizacji całego wydarzenia.  Projekt pomimo oficjalnego zakończenia będzie kontynuowany w szerokim zakresie, pozwalając zainteresowanym mieszkańcom i animatorom lokalnym spełniać swoje kulturalnie i społecznie pasje. Większość pomysłodawców wyraziła chęć kontynuacji rozpoczętych przez siebie działań. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury chce sprostać tym oczekiwaniom. Zdobywanie pozabudżetowych środków finansowych w ramach konkursów i programów grantowych mogą być na to szansą. W listopadzie MGOK złożył kolejny wniosek o dofinansowanie, tym razem „Transgranicznych spotkań z kulturą” do Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej. Projekt ten zakłada kontynuację inicjatyw rozpoczętych w ramach zadania „Międzylesie – Twój pomysł na kulturę” oraz realizację nowych (między innymi teatru międzypokoleniowego) we współpracy z czeskim sąsiadem. Również Fundacja Rozwoju Inicjatyw Kreatywnych, która była partnerem Ośrodka Kultury w projekcie „Międzylesie – Twój pomysł na kulturę” zapowiada dalsze działania animacyjne i kulturalne w Międzylesiu.  W samym programie „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne” zgodnie z regulaminem MGOK Międzylesie może brać udział dopiero w 2016 r.

Aby udać się w wirtualny spacer po Ośrodku Kultury należy wpisać w aplikacji gogle maps: MGOK Międzylesie (skrót:http://goo.gl/maps/ZLAvO). Zamieszczone tam zdjęcia przedstawiają wnętrze MGOK oraz inicjatywy realizowane w ramach projektu „Międzylesie – Twój pomysł na kulturę”. Spacer został zaprojektowany przez Adama Opalińskiego, jednego z pomysłodawców inicjatyw. Ma on promować Ośrodek Kultury nie tylko w regionie, ale w całej Polsce i w sąsiednich Czechach.

Zapraszamy do zwiedzania!

Więcej informacji, zdjęcia oraz film z przebiegu projektu znajdą Państwo na stronach:

www.mgok.euhttps://www.facebook.com/MiedzylesiePomyslNaKulture               

         

Dodaj komentarz

Komentarze (0)