Pokona duathlon, aby nagłośnić zbiórkę pieniędzy na leczenie mieszkańca Dusznik-Zdroju

poniedziałek, 4.10.2021 09:49 2057 0

Maratończyk i nałogowy biegacz Mariusz Stojanowski po raz kolejny zaangażuje się w akcję charytatywną. Tym razem maSzyna pokona duathlon (bieg+rower), aby pomóc Henrykowi Kupiszowi.

Pana Henia zna każdy mieszkaniec Dusznik-Zdroju. Od lat jest pracownikiem tutejszego Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Prywatnie to bardzo ciepły i sympatyczny człowiek, który nikomu nie odmawia pomocy. Pan Heniu nie tak dawno dowiedział się, że choruje na raka żołądka z przerzutami do wątroby. Obecnie rodzina prowadzi zbiórkę pieniędzy na leczenie. Koszty leczenia to 90 tys. zł. W pomoc zaangażowali się również bliscy. Po ostatnim sukcesie medialnym, w zbiórce dla Julii Kuczały, Mariusz postanowił pomóc w nagłośnieniu akcji dla pana Henia.

Tym razem nie będzie to zwykły bieg! Mariusz postanowił sprawdzić swoje siły w duathlonie. Już 9 października pokona dystans 51 km, z czego pobiegnie 21 km i przejedzie na rowerze 30 km. Mało tego! Każdy będzie mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu!

Jeśli chcesz pomóc panu Heniowi, weź udział w wydarzeniu #sztafetadlahenia! Jak to zrobić? To proste! Wystarczy, że przyłączysz się do maSzyny i pokonasz choćby kilka metrów i wpłacisz dowolną kwotę na zbiórkę. Trasa naszego duathlonu rozpoczyna się na Zieleńcu przy Głównym Parkingu (tuż przy siedzibie GOPR).

Następnie pobiegniemy w kierunku Lasówki i Rudawy. Tutaj Mariusz wskoczy na rower i ruszy w kierunku mety, która znajdować się będzie na Torze Rolkarskim.

Startujemy w sobotę, 9 października, punktualnie o godz. 9:00. Około godz. 11.30 zamelduje się na mecie. Nie może Was zabraknąć. Do zobaczenia!

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/t2hat4

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)