komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 21 października 2020

Urszuli, Hilarego

Policja powiatu kłodzkiego ponownie ostrzega przed oszustami

piątek, 18.9.2020 11:28 , komentarze: 0 , odsłony: 1012
kategorie artykułu:

Policjanci zwracają się z apelem do rodzin seniorów - informujmy naszych dziadków i rodziców o tym, że są oszuści, którzy mogą wykorzystać ich życzliwość. Porozmawiajmy z seniorami, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich podając się za funkcjonariusza policji lub przedstawiciela jakiejś firmy. Nasza troska i działania mogą uchronić ich przed utratą oszczędności.

Policja powiatu kłodzkiego ponownie ostrzega przed oszustami. Przestępcy w dalszym ciągu wykorzystują ufność osób, które nie potrafią odmówić pomocy najbliższym. Przestępcy podają się już nie tylko za członków rodziny. Zdarza się, że wmawiają starszym osobom, że są funkcjonariuszami CBŚ lub policjantami grupy zajmującej się rozpracowywaniem się oszustów na tzw. wnuczka.

Pamiętajmy, że czas panującej pandemii COVID-19 to również okres aktywności przestępców, wykorzystujących obecną sytuację. Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi osobami, które wykorzystując pandemię koronawirusa, oferują płatne usługi lub wyłudzają pieniądze. O takich próbach oszustwa należy niezwłocznie zawiadomić Policję.

Oszuści wykorzystują ufność osób, które nie potrafią odmówić pomocy najbliższym. Przestępcy podają się już nie tylko za członków rodziny. Często wmawiają starszym osobom, że są funkcjonariuszami CBŚ lub policjantami grupy zajmującej się rozpracowywaniem się oszustów na tzw. wnuczka. Jeżeli zauważycie Państwo, że ktoś chce was oszukać , natychmiast informujcie Policję. W ten sposób uchronicie siebie i inne osoby przed przestępcami.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie zadzwonić na alarmowy nr 112.

źrodło: KPP w Kłodzku

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK