komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 20 czerwca 2021

Diny, Bogny

Policja zabezpieczała miejsce znalezienia niewybuchu

piątek, 11.6.2021 14:47 , komentarze: 0 , odsłony: 347
kategorie artykułu:

Podczas prowadzonych prac budowlanych na terenie Gminy Kłodzko został znaleziony pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej. O niebezpiecznym przedmiocie policjantów poinformował jeden z mieszkańców. Kilka godzin później niewybuch został zabrany przez saperów na poligon. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że znalezionych materiałów wybuchowych nie należy dotykać, przenosić, a przede wszystkim próbować ich rozbrajać. Tego typu przedmioty stanowią realne zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób.

9 czerwca mężczyzna, który wykonywał prace budowlane zauważył przedmiot przypominający pocisk artyleryjski. O tym fakcie został powiadomiony oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, który niezwłocznie skierował na miejsce patrol. O znalezisku została powiadomiona również jednostka wojskowa. Funkcjonariusze do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczali niebezpieczne znalezisko. Następnie saperzy zabrali pocisk do neutralizacji na wyznaczonym poligonie.

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. O takim niebezpiecznym przedmiocie należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Jeśli jest to możliwe do czasu przyjazdu Policji takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

źródło: KPP w Kłodzku

 

Wasze komentarze

czwartek, 10.6.2021 11:04
13
poniedziałek, 7.6.2021 16:37
1
poniedziałek, 7.6.2021 16:29
3