Policjanci rozmawiali z młodzieżą o służbie w policji

środa, 6.4.2022 16:22 1060 0

Podczas spotkania w Stroniu Śląskim policjanci rozmawiali z uczniami o zawodzie i zachęcali do służby w policji. Funkcjonariusze opowiadali o specyfice służby, mówiąc o tych najciekawszych jej aspektach, ale też i o trudnych sytuacjach, które są ich nieodłącznym elementem. Policjanci wyjaśnili jak wygląda proces rekrutacji, przypominając, że cały czas trwa nabór do służby.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku  rozmawiali z uczniami ostatnich klas podstawówki oraz szkół średnich na temat doboru do służby w policji. Podczas spotkania  aspirant sztabowy  Bogusław Bryk z Komisariatu Policji w Lądku-Zdroju oraz starszy sierżant Izabela Kimla i Paweł Rudawski z kłodzkiej komendy przybliżyli młodzieży specyfikę służby w policji, wytłumaczyli gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty oraz wskazali kto może ubiegać się o przyjęcie do służby. Funkcjonariusze przedstawili proces postępowania kwalifikacyjnego oraz omówili jego poszczególne etapy.

Policjanci zapewniali uczniów, że służba w policji daje dużo satysfakcji, a przygotowana dla policjantów oferta szkoleń resortowych stwarza możliwość pogłębiania wiedzy, zdobycia nowych umiejętności oraz  doświadczenia w różnych dziedzinach.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)