komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 25 lipca 2021

Walentyny, Krzysztofa

Policjanci spotkali się z seniorami w Szczytnej

czwartek, 27.5.2021 10:10 , komentarze: 0 , odsłony: 644
kategorie artykułu:

Policjanci z Komisariatu Policji w Polanicy-Zdroju spotkali się z seniorami w Szczytnej. Głównym celem wizyty było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa oraz przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Polanicy-Zdroju spotkali się  z seniorami w Szczytnej, w ramach Koncepcji Działań Profilaktycznych pn. „Cyberbezpieczny Senior”. Podczas spotkania funkcjonariusze rozmawiali o zagrożeniach na jakie mogą być narażone osoby starsze. Policjanci omawiali metody jakimi najczęściej posługują się przestępcy i wskazywali, jak uchronić się przed utratą pieniędzy. Zwracali uwagę na to, że oszuści często wykorzystują więzi rodzinne, dobroć i łatwowierność osób starszych aby wyłudzić od nich oszczędności. Policjanci przypomnieli seniorom, że przestępcy potrafią podszywać się pod różnego rodzaju przedstawicieli instytucji pomocowych , urzędów, a nawet policjantów.

Działania profilaktyczne policjantów skierowane do osób starszych mają na celu przede wszystkim zwiększenie uwagi i dbałości seniorów o ich własne bezpieczeństwo.

 

Wasze komentarze

czwartek, 15.7.2021 10:36
3
sobota, 3.7.2021 11:38
6